Lacio prosuo bodove u poslednjem minutu: Navijači se oprostili od Mihajlovića

Zanimljiva utakmica viđena u Rimu

Fudbaleri Lacija remizirali su sa ekipom Empolija rezultatom 2:2, u okviru 17. kola Serije A.

Ovaj meč je dosta podsetio na onaj između Monce i Intera, s obzirom na to da je Lacio imao sve u svojim rukama do poslednjeg minuta, a onda primio gol i prosuo bodove.

Na savršen način su domaći otvorili meč, i došli do prednosti već u drugom minutu, kada je Felipe Anderson ispratio centaršut i glavom „smestio“ loptu u mrežu. Nizali su se napadi Lacija i u nastavku prvog dela, ali se na kraju na pauzu otišlo pri prezultatu 1:0.

U drugom poluvremenu, „nebesko plavi“ su ređali prilike, što rezultiralo novim pogotkom u 54. minutu. Matija Zakanji je sjajno ispratio dodavanje, primio loptu i u gužvi samo „bocnuo“ preko Vikarija, koji je bio nemoćan.

Usledio je onda i prad koncenteacije u završnici. Prvo je Kaputo na asistenciju Kambijađija smanjio na 2:1, a onda, u poslednjem minutu, pravi hladan tuš za domaće.