Kula: „Podunavac“ jači od „Hajduka 1912“

KULA – Fudbaleri „Hajduka 1912“ propustili su još jednu priliku u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. Kuljani su remizirali sa „Podunavcem“ iz Belegiša, iako su do 73. minuta vodili sa 2:0. Mrežu gostiju načeo je Mihajlo Ljumović u 26. minutu susreta.

Ljubiša Biočanin je u šestom minutu nastavku duplirao vođstvo „belih“. Gosti su za svega tri minuta poravnali rezultat. Strelac oba pogotka bio je Filip Ilić. Prvo je u 73. minutu smanjio prednost domaćeg tima, da bi tri minuta kasnije bio siguran sa „kreča“ za konačnih 2:2. „Hajduk 1912“ je ostao na pretposlednjem mestu sa 19 osvojenih bodova. U narednom kolu, putuju u Pančevo na megdan domaćem „Dinamu 1945“. Pančevci su trenutno četvrti tim lige.

Ognjen Šveljo ponovo je bio junak pobede svog tima. „Tisa“ je gostovala u Novim Banovcima, gde je ubedljivo (0:3) savladala domaći „Omladinac“. Stameni Riđičanac bio je dvostruki strelac za svoj tim. Ovom pobedom, ekipa iz Adorjana je koliko toliko popravila svoje izglede kada je u pitanju opstanak u srpskoligaškom društvu. Sledećeg vikenda ugostiće ekipu „Bečeja 1918“.