Kula: “Panteri” upisali važnu pobedu

RK-Sivac
KULA – Sivački “Panteri” pobedom su otvorili prolećni deo prvenstva Super B lige Srbije.

U derbiju začelja ugostili su i pobedili ekipu beogradskog Sinđelića. Odlično su domaći igrači otvorili utakmicu i već u sedmom minutu poveli su sa 3:0. Gosti su uzvratili i posle pet minuta na semaforu je bilo 4:5. Beograđani su do 20. minuta čuvali prednost. Trener Žeželj je minutom odmora uspeo da konsoliduje ekipu, koja do poluvremena pravi preokret i na odmor odlazi sa dva gola prednosti. Start drugog dela kreće identično, mini serijom (3:0) domaćeg tima za vođstvo 16:11. Do kraja utakmice nije bilo neizvesnosti, te je ekipa Sivca 69 zasluženo upisala pobedu. U pobedničkom timu istakli su se Marko Čabai sa sedam pogodaka, dok su Luka Vemić i Nenad Slavuljica postigli po jedan manje. Ekipa Apatina poražena je u derbiju začelja na gostovanju u Gajdobri.

Gosti su se držali u prvih dvadesetak minuta, nakon toga im je popustila koncentracija, što domaćin koristi i na odmor odlazi sa pet golova viška. U drugom delu meča su rutinskom igrom sačuvali prednost i tako stigli do novih bodova. Najbolji pojedinac susreta bio je gostujući igrač Aleksandar Pilipović sa 13 pogodaka. Nakon ovog kola Sivac 69 zauzima desetu poziciju na tabeli sa sedam bodova, dok je Apatin stepenicu više i sa bodom više. U narednom kolu Apatin će ugostiti Kolubaru, dok će Sivac 69 put Uba.

Izveštaji sa utakmica:

Sivac 69 – Sinđelić 29:24 (13:11)

Sedmerci: 5/5 (Sivac 69). 3/3 (Sinđelić).

Isključenja: 12 minuta (Sivac 69). 10 minuta (Sinđelić).

Sivac 69: Kolarić, Petrović, Beslać, Džabasan 4, M. Dubaić 1, Vemić 6, Čolić, Tomić, Boškov, Bogojević, Slavuljica 6, A. Dubaić, Predojević, Popov 5, Čabai 7, Zeljko.

Sinđelić: Kerkez 1, Nikolić 2, Grujičić 1, Stanković 1, Jakovljević 1, Jeftović, Starčević, Stanišić 1, Stojanović 5, Šljukić, Aleksić, Ostojić 7, Zlatković 5, Samardžija, Tasić.

Hercegovac – Apatin 31:24 (18:13)

Sedmerci: 1/1 (Hercegovac). 5/5 (Apatin).

Isključenja: 4 minuta (Hercegovac). / (Apatin).

Hercegovac: Kozomora 1, Marjanov 1, Popara, Jovanović 3, V. Dutina, Milošević 8, Ratković 1, Doder 4, Kočić, Marković, Rakocija 3, Mirić 9, Zatežić, B. Dutina, Mijatović 1, Ćeran, Vujović, Tomić, Nadoveza.

Apatin: Milićević, Pilipović 13, Lazić, Delić, Horvat, Ćopić, P. Mandić 1, Kuprešanin, Z. Mandić, Mačkić 2, Polovina, Milojević 3, Braun 3, Galfi 1, Gardijan 1.