Kućne biljke kojima nije potrebno mnogo svetlosti

Postoji zaista mnogo vrsta biljaka koje mogu da rastu u kućnim uslovima. Zahvaljujući toj činjenici moguće je sa lakoćom oživeti svaki usnuli enterijer. Ove vrste biljaka su odlične za sve one koji žele da osveže atmosferu u kancelariji ili svom domu, čak iako u tim prostorijama nema dovoljno svetlosti.

Mogu se razvijati u prostorijama gde ima malo ili gde nema uopšte sunčeve svetlosti. Lepota ovih biljaka ne leži u njihovim cvetovima, već u listovima koji imaju istu količinu lepote.

Kalateja

Šareni listovi čine ovu biljku odličnom dekoracijom za bilo koju sobu, ali treba imati na umu da ne uspeva kada je izložena direktnoj sunčevoj svetlosti. Kalateja obožava tamna mesta.

Difenbahija

Prigušeno svetlo je nabolje za ovu biljku, a najbolje je da je držite iza zavese. Biljka izgleda posebno lepo u proleće i leto, kada joj se pojave svetli i nežni listovi.

Ova biljka će vam predstavljati poseban komad tropike u vašoj kancelariji. Ne voli direktnu sunčevu svetlost, pa držite biljku što dalje od nje.

Zeleni ljiljan

Zeleni ljiljan je biljka skromnog izgleda, pa je zbog toga toliko i popularna. Može da izdrži dugo bez sunčeve svetlosti, a istovremeno čisti i vazduh.

Kućna sreća (Soleirolia)

Biljka sa malecnim, nežnim listovima može izgledati prelepo u visećim saksijama i u saksijama pored visokih biljaka. Ali, potrebno je izbegavati je pored niskih, jer ih soleirolia može ubiti. Za održavanje joj je potrebno često zalivanje i prskanje vodom.

Paprat

Poznato je više od 2.000 vrsta paprati koje se mogu gajiti kod kuće. Ova tropska biljka je spremna za život u senci, ali joj ne prija suv vazduh. Zahteva često prskanje listova vodom, pogotovo tokom letnjeg perioda.

Filodendron

Omiljena biljka mnogih baštovana. Savršeno joj prija senka i uz to dobro čisti vazduh. Potrebno joj je povremeno skraćivanje, jer raste mnogo u visinu

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.