Kraljevići „raketirali“ Napoli, Gudelj dao gol za Sevilju, Junajted je i dalje siv

PSV u 95. minutu izbegao giljotinu protiv Sevilje

Kakvo ludilo u Italiji! Kakav meč su nam priuštili Napoli i Real Madrid uz nekoliko golova koji sami za sebe mogu da konkurišu za nagradu za najbolje u sezoni u Ligi šampiona. Posle sjajnih 90 minuta, neko je morao da ode uzdignutih ruku sa terena, a to su na kraju bili Kraljevići, koji su preživeli pakao stadiona „Dijego Armando Maradona“ i odneli trijumf – 2:3 (1:2)!

Gledali smo apsolutni spektakl u Napulju na stadionu „Dijego Armando Maradona“, nešto što smo uostalom i priželjkivali kada smo videl ida se sastaju Napoli i Real Madrid. Od samog starta su obe ekipe izašle napadački orijentisane, tako da smo gledali pravu goleadu i preokrete koji nisu bili za one sa slabijim srcem.

Krenuo je jako Real, imao je već u uvodnim momentima nekoliko izglednih šansi, ali je u jeku te inicijative stigao pogodak Napolija. Ostigard je uspeo da dovede stadion u Napulju na granicu ključanja, pošto je skrenuo loptu glavom posle velike gužve tokom koje je pogođena i prečka u 19. minutu utakmice.

Ali, Vinisijus Žunior iskoristio je vrlo brzo veliku grešku odbrane Napolija. Kiksnuo je njihov kapiten bukvalno predao loptu u noge napadačima Reala, a Vini nije imao mnogo problema da proturi loptu u mrežu u 27. minutu utakmice posle čega je u 34. minutu viđena i magija Džuda Belingema.

On je bukvalno nanizao oko pet igrača domaćeg tima, a onda je plasirao loptu u mrežu. Majstorija.

Do kraja poluvremena je Viktor Osimen imao majstorsku šansu da u 39. minutu ponovo donese egal na utakmici, ali kada već nije on uradio tada, jeste Zjelinski samo devet minuta po nastavku meča sa bele tačke. Prethodno je Klermon Turpan gledao VAR snimak i odlučio da je Naćo Fernandez namerno igrao rukom u kaznenom prostoru.

Čekalo se na peti gol nešto duže. Ali kada je on došao… Au, sve se uzdrmalo. Jednostavno, Federiko Valverde je razapeo raketu sa preko 20 metara, pogodio je prečku, lopta se odbila od golmana Napolija, a onda je završila u mreži. Spektakl! Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat.

Delovalo je u momentu da će Kopenhagen da napravi iznenađenje protiv Bajerna iz Minhena, ali je na kraju bavarski tim „preživeo“ giljotinu – 1:2 (0:0)!

Posle bledog prvog poluvremena na obe strane, Danci su bili ti koji su poveli i to preko Leragera, kojem je lopta posle odbitka došla na nogu u 56. minutu meča.

Ali Bavarci ne bi bili Bavarci da nisu uspeli da se izbore za svoj deo zemlje pod suncem. Preokret je krenuo preko Musijale, koji je iskoristio grešku odbrane. U 67. minutu je samo poslao loptu u mrežu sa 17 metara. A onda…

Tel je uspeo da obraduje sve ljubitelje nemačkog kluba. Doduše, Miler je uradio dobar deo posla, pošto je bukvalno sam jednim potezom izbacio tri igrača odbrane Kopenhagena u 83. minutu utakmice. Mladi fudbaler je zatim samo smestio loptu u prazan deo mreže.

Meč PSV-a i Sevilje bio je nama posebno interesantan, pošto se na njemu u strelce između ostalog upisao i reprezentativac Srbije, Nemanja Gudelj i to je baš on postigao prvi pogodak na meču, ali je njegov tim „pao“ na ispitu u 95. minutu – 2:2 (0:0)!

U 68. minutu, naš Nemanja Gudelj se najbolje snašao u kaznenom prostoru posle asistencije Serhija Ramosa, tako da je Ajndhoven na trenutak zaćutao zbog našeg fudbalera.

Ali, PSV je izjednačio sa penala u 86. minutu, jer je De Jong realizovao penal, što je bio uvod u tek još veće ludilo. Samo minut kasnije En Nesiri je dodao so na ranu svih na stadionu, pošto je Sevilja još jednom povela i bila na pragu tri nova poena.

Do kojih nije došla. Duboko u nadoknadi, posle jednog centaršuta, Teze je matirao golmana Sevilje. Igrao se 95. minut utakmice.

Junajted je nekad siv, nekad žut. Ali uglavnom siv. Novi poraz Đavola, ovoga puta iako je tim iz Mančestera vodio dva puta protiv Galatasaraja. Avaj, ni to nije bilo dovoljno – 2:3 (1:1).

Mladi Hojlund razgalio je Old Traford lepim golom iz 17. minuta, ali je onda usledio pogodak Zahe samo šest minuta kasnije, a Vilfrid je tom prilikom i „isprovocirao“ publiku malo neozbiljno proslavljajući pogodak.

Opet je Hojlund bio taj koji je podigao stadion Junajteda na noge u 67. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije krenuo potop ovog kluba. Akturkoglu je naneo prvi udarac, a Kazemiro je zakopao svoj tim kardinalnom greškom.

Napravio je prekršaj u kaznenom prostoru vredan drugog žutog kartona i penala za Galatasaraj. Loptu na belu tačku stavio je Ikardi u tom 77. minutu i na opšti šok svih – promašio je!

Ali ta mala sreća potrajala je samo tri minuta za Đavole. Opet su tada u glavnim ulogama bili Ikardi i Onana, ali je ovoga puta kao pobednik izašao fudbaler Galatasaraja. Za tri boda i trijumf na Old Trafordu.

Šokovi i na severu Francuske! Arsenal je poražen od Lansa, koji je time došao do istorijskog rezultata u Ligi šampiona i to nakon preokreta protiv Tobdžija – 2:1 (1:1)!

Delovalo je da će sve biti kako treba za ekipu iz Londona, doneli su Saka i Žesus posle lepe akcije vođstvo Tobdžijama, ali je samo 11 minuta kasnije u 25. minutu Tomason posle duplog pasa sa Vahijem anulirao minus.

Vahi je ponovo bio u centru pažnje u drugom poluvremenu, ovoga puta kao strelac i ponovo posle duplog pasa. On je tada sarađivao sa Frankovskim, pa će publika u ovom malom gradu na severu Francuske imati mnogo razloga za slavlje večeras. Moraće pabovi da produže radno vreme.

Za kraj, meč sa najmanje golova viđen je na stadionu „Đuzepe Meaca“. Inter je opravdao epitet favorita i savladao je Benfiku minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0).

Nerazuri su mogli da trijumfuju i ubedljivije, ali na kraju će morati da se zadovolje pogotkom Tirama iz 62. minuta koji im je dao tri boda i postavio ih na deobu drugog mesta sa Sosijedadom u grupi.