Kovinski FK Radnički izgubio od ŽAK-a u Kikindi sa 4:2

KOVIN – Fudbaleri Radničkog iz Kovina poraženi su 18. septembra na Vašarištu od domaćeg ŽAK-a iz Kikinde rezultatom 4:2 (poluvreme 1:0) u utakmici 6. kola Vojvođanskog istoka koja je odigrana u Kikindi.

Domaće je u vođstvo prvim golom u sezoni doveo Danijel Kočiš u 32. minutu.

Promene rezultata nije bilo do 64. minuta, a onda je, takođe prvencem u sezoni, vođstvo „žutih mrava“ duplirao Strahinja Josimović.

U periodu od 75. do 85. minuta viđena su još četiri gola, a lopta je po dva puta završavala u obe mreže. Najpre je Vladimir Radivojac povisio na 3:0, da bi svega dva minuta kasnije (a četiri nakon što je ušao u igru) Nikola Simijonović na asistenciju Mirka Divnića pogodio mrežu golmana Leona Barkocija.

Domaće je na plus tri vratio u 83. minutu svojim drugim golom Radivojac, a konačan rezultat (nakon dodavanja Biculjevića) postavio je Mirko Divnić. (Divniću je ovo bio četvrti gol u sezoni. Više od njega postigli su Kockar (Crvena zvezda), Kemelj (Borac) i Đukić (Kikinda) svi po pet, odnosno Nikola Galić (Sloboda) i Milan Šušnjar (Vojvodina 1928) koji su dali po 6).

FK Radnički iz Kovina je posle trećeg poraza u nizu na deobi pozicija od 11. do 13. mesta na tabeli sa jučerašnjim rivalom i Proleterom iz Banatskog Karlovca.

U sledećem kolu dočekuje FK Borac iz Starčeva koji je u vikendu za nama savladao FK Jedinstvo iz Vlajkovca rezultatom 6:0.
ŽAK putuje u Omoljicu na megdan ekipi FK Mladost koja je poslednja na tabeli i do sada je osvojila tri boda.