Kostić spakovao šestu asistenciju u Seriji A, Vlahović „mirovao“, Juve igra silovito posle teške kazne

Bjankoneri vezali treću pobedu bez primljenog gola

Fudbaleri Juventusa pobedili su i treći vezani meč u kojem nisu primili gol i nastavljaju ka povratku u gornji deo tabele gde po kvalitetu i pripadaju. Lako je bilo „bjanko-nerima“ u Speciji, upisana je pobeda od 2:0, uz važan doprinos jednog od dvojice srpskih reprezentativaca u taboru ekipe Masimilijana Alegrija.

Filip Kostić je bio asistent kod vodećeg gola Mojzea Kina u 32. minutu – i to je bilo šesto produktivno dodavanje Kragujevčanina ove sezone u Seriji A.

Prvi na listi u toj kategoriji je senzacionalni Napolijev Gruzin Kviča Kvarakčelija sa devet asistencija, a drugi, sa osam, je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Dušan Vlahović je igrao je maltene čitavu utakmicu (zamenjen u nadoknadi) no nije danas uspeo da se upiše u listu strelaca.

Kostić je zamenjen u 81. minutu.

Drugi gol za Juve delo je Anhela Di Marije, pogodio je Argentinac u 66. minutu, za tačku na trijumf gostiju u prelepom gradu u luci.

Juve se brzo popeo na sedmu poziciju, ispred je već Atalanta koja, istina, ima devet bodova više i biće po torinski tim vrlo zahtevan zadatak da se umeša u borbu za neke od pozicija koje vode u evropsko društvo naredne sezone.

Podsećamo da je Juventusu krajem januara izrečena kazna oduzimanja 15 bodova kada je i krenula serija pobeda posrnulog velikana.