ZRENJANIN – Milivoje Jovčić, jedan od najuspešnijih košarkaških sudija u Srbiji i regionu, koji sa porodicom živi u Zrenjaninu, dobio je specijalno priznanje od ABA lige za 20 godina lojalnosti.
Sudijama AdmiralBet ABA lige Milivoju Jovčiću i Iliji Beloševiću priznanje je uručeno pre nekoliko dana, uoči utakmice između SC Derbi i Cedevite Olimpije.
Njima je priznanje uručio bivši sudija i sadašnji sportski direktor ABA lige Milija Vojinović.
„Milivoje Jovčić i Ilija Belošević bili su deo regionalnog takmičenja u prethodnih 20 godina. Zbog toga je menadžment lige odlučio da im uruči poklone. U pitanju su specijalno napravljene sudijske pištaljke sa logom ABA lige na njima“, navodi se u saopštenju.
Otkako je pre tri decenije dobio zvanje košarkaškog sudije, Jovčić je iz godine u godinu samo napredovao. Sada se može pohvaliti da je sudio neke od najatraktivnijih košarkaših utakmica u zemlji i svetu.
Rođeni Beograđanin, koji sada sa porodicom živi u Zrenjaninu, zvanje saveznog arbitra stekao je 1994. a već sledeće godine postao je međunarodni košarkaški sudija.