Košarkašice Zvezde na korak do šampionske titule

Ekipa Crvena Zvezda slavila je u drugoj utakmici finalne serije Prve košarkaške lige Srbije za žene na gostovanju Art Basketu rezultatom 77:73. Crveno-bele sada vode sa 2:0 i nedostaje im još jedna pobeda kako bi osvojile svoju petu vezanu titulu.

Utakmica u hali „Mega Factory“ počela je izuzetno napeto. Obe ekipe su znale da cene važnost ove utakmice te su otvorile meč čvrstom odbranom i visokim presingom na protivnika.

Devojke iz Art Basketa krenule su mnogo odlučnije u današnju utakmicu i držale su se u egalu sve do poslednjeg minuta. Ipak, na kraju do izražaja je stigao izuzetno loš procenat šuta za tri poena „umetnica“ kao i neiskustvo rešavanja utakmica u neizvesnim završnicama . Samo 27% sa linije 6,75 metara iz čak 29 pokušaja je ipak premalo za najbolju trojkašku ekipu lige. Strateg Art Basketa Milan Vidosavljević pružio je dvocifrenu minutažu za čak 10 igračica ali to nije pomoglo da tim svežije uđe u završnicu.

Sa druge strane, mnogo iskusnije igračice trenera Dragana Vukovića preuzele su kontrolu nad utakmicom u napetoj završnici i prelomili rezultat na svoju stranu. Mlada ali i već iskusna košarkašica Crvene Zvezde Aleksandra Katanić preuzela je na sebe loptu u poslednja dva napada, koje je sa uspehom i realizovala.

Crvenu Zvezdu su do nove pobede predvodile Aleksandra Katanić sa 15 poena, 6 skokova i 7 asistencije dok je Maša Janković dodala 14 poena i 8 skokova. Kod Art Basketa najefikasnije bile su kapiten Snežana Čolić sa 23 poena i Marta Mitrović sa 12 poena.

Na kraju, Crvena Zvezda će već u četvrtak na svom parketu imati priliku da pobedom osvoji 33. titulu nacionalnog šampiona dok Art Basket više nema prava na grešku.