Košarkašice Vojvodine ubedljive protiv Spartaka

NOVI SAD – Vojvodina 021 upisala je novi trijumf u domaćem prvenstvu, ovaj put su savladane košarkašice Spartaka rezultatom 98:66.

U prvoj četvrtini meč je bio u egalu, ali su već u drugoj deonici uspeli da slome otpor gostiju i postignu 34 poena. Na odmor se otišlo pri rezultatu 54:34 za Novosađanke.

U nastavku je Vojvodina još čvršće zaigrala i u trećoj četvrtini su dozvolili svega 6 poena ekipi Spartaka. Četvrta deonica je jedina koja je pripala gostujućim košarkašicama na ovom susretu, ali to nije bacilo senku na veliku pobedu Voše.

Najefikasnija u redovima domaćih bila je Amerikanka MekNil sa 27 ubačenih koševa, dok su dvocifrene takođe bile Radulović, Tompson i Selaković.

U ekipi Spartaka kojoj je ovo 5. poraz za redom, najistaknutija bila je Rogan Šanae sa 21 ubačenim košem.

U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu Duge, dok je pred Vojvodinom gradski derbi sa Novosadskom ŽKA.