Košarka: Pobedom nad Sremom pioniri Opova na korak od finalnog turnira

košarka
OPOVO – Pioniri (U15) KK Opova 99 ostvarili su važnu pobedu u zaostaloj utakmici 3. kola plejofa Regionalne KSV lige i uvećali svoje šanse da se nađu na finalnom turniru.

KK OPOVO 99 – KK SREM BASKET (Sremska Mitrovica) 71:57 (12:24; 19:8; 25:12; 15:13);

Loše su utakmicu otvorili Opovčani i nakon prve četvrtine imali minus od 12 poena. Međutim, sve se promenilo u drugoj četvrtini kada su zaigrali agresivnije u odbrani što je rezultiralo greškama protivnika i puno lako realizovanih poena, tako da se prvo poluvreme završilo sa samo jednim poenom razlike za goste.

U trećoj četvrtini potpuni preokret Opovčana koji prave razliku od 12 poena i osetna razlika za Opovčane od 12 poena i mirna završnica u poslednjoj četvrtini.

„Svi moji igrači su dali veliki doprinos ovoj pobedi, imali smo odličan šut i sedam pogođenih trojki. Na ruku nam ide i poraz Nove Pazove na gostovanju u Beloj Crkvi, tako da narednog vikenda idemo u Novu Pazovu po pobedu koja nas vodi na završni turnir“, izjavio je nakon meča trener Dejan Fogl.