Košarka: Opovčani na startu ubedljivi u Šidu

OPOVO – Na startu drugog dela prvenstva Međuregionalne lige KSV – jug, Opovčani su nastavili sa dobrim rezultatima i ostvarili svoj sedmi prvenstveni trijumf.

KK PARTIZAN (Šid) – KK OPOVO 99 66:83 (16:18; 15:29; 16:13; 19:23);

Opovački košarkaši su nastavili tamo gde su stali u decembru i na gostovanju u Šidu ostvarili ubedljivu pobedu. Domaćin je bio u egalu samo u prvoj četvrtini, ali je već na poluvremenu bilo 16 poena prednosti za Opovo.

U trećoj četvrtini Partizan je smanjio razliku na 13 poena, međutim u poslednjoj deonici utakmice Opovčani su ponovo dodali gas tako da su meč završili sa ubedljivih 17 poena prednosti.

U narednom kolu KK Opovo 99 dočekuje favorizovani Breg 013 iz Vršca.

Tabela: 1. Jadran (9-2); 2. Dinamo (9-1); 3. Breg 013 (8-3); 4. Opovo 99 (7-4); 5. Tamiš (6-5); 6. Jedinstvo (6-5); 7. Vojka (5-6); 8. Šimanovci (4-7); 9. Omladinac (3-8); 10. Ru Koš (2-9); 11. Partizan (1-10).