,

„Kordun“ ubedljiv protiv „Jedinstva“

SOMBOR – U nedelju, 1. septembra, kompletirano je drugo kolo somborskog prvog razreda.

U somborskom derbiju, ekipa „Korduna“ ubedljivo je kao gost savladala „Jedinstvo“ iz Lemeša sa 1:5. Kordunaši su pitanje pobednika rešili već posle prvih 45 minuta, kada su stekli dva gola prednosti pogotcima Trbojevića i Marka Čekeliša. Početkom drugog dela, Nikola Sekulić i ponovo Čekeliš, u rasponu od svega dva minuta zatresli su mrežu Marka Bulovića, te tako prelomili meč. Do kraja meča viđena su još dva gola, po jedan na obe strane. Gosti su u 63. minutu postigli i peti pogodak (Sekulić), dok su domaćini tri minuta kasnije ublažili poraz preko Dušana Kozline. Narednog vikenda, „Kordun“ će ugostiti „Borac“ iz Bačkog Gračaca, dok će Lemešani put Kule.

Rastinski „Polet“ je bez problema upisao prvu pobedu i to protiv „Mladosti“ iz Kruščića. Domaćin je postigao dva gola, po jedan u oba poluvremena. Prvi je viđen u poslednjem minutu prvog dela, a strelac je bio Mihajlo Bezbradica, dok je drugi postignut četiri minuta pre kraja meča. Ranko Vulin je bio siguran egzekutor najstrože kazne. U trećem kolu, „Polet“ će gostovati u Prigrevici.