,

„Kordun“ siguran, Rastincima bod

FUDBALSKA LOPTA

SOMBOR – FK „Kordun“ iz Kljajićeva odlično je otvorio sezonu somborskog prvog razreda. „Kordunaši“ su u derbiju kola, ako se može kazati da je bio derbi, savladali (5:1) goste iz Kule.

Sredinom prvog poluvremena domaćin je stekao dva gola prednosti. Prvo je Turkić u 20. minutu zatresao sopstvenu mrežu, da bi pet minuta kasnije Đurić duplirao vođstvo „Korduna“. U drugom minutu nastavka viđena su dva gola, po jedan na obe strane. Prvo je Marko Čekeliš povisio na 3:0, da bi u sledećem napadu gosti smanjili preko Jovanovića. Do kraja meča Đurić i Vukašinović su postavili konačan rezultat meča.

Ubedljiv trijumf ostvarila je i ekipa prigrevačkog „Bratstva 2019“, koja je bila bolja od ekipe iz Odžaka. Strelci za domaćina bili su: Vladetić, Bukumirović i Grozdanić.

„Polet“ iz Rastine vratio se sa gostovanja iz Svilojeva sa bodom. Repac je doveo domaćina do prednosti. Gosti su u nastavku meča pogocima Mihajla Bezbradice i Milana Gradinca preokrenuli rezultat, ipak, u poslednjim trenucima iskusni Radomir Radujko je izjednačio i domaćinu obezbedio jedan bod.