Komplikuje se borba za Evropu u Italiji: Fiorentina sa dva brza gola savladala Romu

Velika borba orba za titulu, ali i za plasman u evropska takmičenja iz Serije A

Fudbaleri Fiorentine savladali su Romu rezultatom 2:0 u okviru 36. kola Serije A i tako zadržali šanse za direktan plasman u Ligu Evrope.

Ekipa iz Firence je u meč ušla nakon četiri vezana neuspeha, od čega čak tri u okviru italijanske lige.

Meč je odlično počeo za domaće pošto je već u petom minutu Niko Gonzalez pogotkom iz penala doneo svojoj ekipi prednost.

Prednost je duplirao, i ispostaviće se postavio konačan rezultat, Đakomo Bonaventura u 11. minutu. On je dobio loptu blizu sredine terena od Kabrala i nakon solo prodora gađao je dalji ugao Ruija Patrisija, koji tu ništa nije mogao te je matiran drugi put u samo 11 minuta meča.

Fudbaleri Rome očigledno iscrpljeni, što fizički, što psihički, nakon plasmana u finale Lige konferencija nisu imali pravi odgovor, pa su veoma lako poraženi.

Sada i Roma i Fiorentina imajup po 59 bodova, baš koliko ima i Atalanta, te će se između te tri ekipe voditi borba ko će u Ligu Evrope, a ko u Ligu konferencija. Očekuje nas veoma zanimljiva završnica Serije A, što u borbi za titulu, što za izlazak u Evropu.