Klub dizača tegova Dinamo najuspešniji na prvenstvu Vojvodine u powerliftingu

PANČEVO – Na prvenstvu Vojvodine u powerliftingu (čučanj, benč pres i mrtvo dizanje) održanom juče u Bačkoj Palanci Klub dizača tegova Dinamo iz Pančeva proglašen je za najuspešniji i najmasovniji.

Ekipu iz Pančeva činio je 21 takmičar.

U konkurenciji kadetkinja do 69 kg zlatnu medalju osvojila je Nina Pavlović. U konkurenciji juniorki za Dinamo su nastupile: Sofija Ječmenica, Dunja Janković, Lara Krsmanović, Vladana Babić, Tijana Milanović i Istra Nikolić.

Sofija Ječmenica osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 47 kg. Dunja Janković pobedila je u kategoriji takmičarki do 57 kg.
Lara Krsmanović zauzela je drugo mesto u kategoriji do 63 kg. Vladana Babić bila je drugoplasirana u kategoriji do 69 kg.

U kategoriji do 76 kg Tijana Milanović takođe je bila drugoplasirana. Kod juniorki u kategoriji 84+ kg zlatnu medalju osvojila je Istra Nikolić.

U konkurenciji seniorki nastupale su Ana Jakovljević, Sara Petrović i Jovana Radovanov. Ana Jakovljević osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 63 kg. Sara Petrović pobedila je u kategoriji do 76 kg. Zlatna medalja pripala je i Jovani Radovanov u kategoriji 84+ kg.

U konkurenciji veteranki M1, Klub dizača tegova Dinamo predstavljale su Tanja Kalinić i Mirjana Pavlović. Tanja Kalinić pobedila je u kategoriji 84+ kg, dok je Mirjana Pavlović bila drugoplasirana.

Kod muškaraca u konkurenciji juniora nastupili su: Janko Svetlik, Petar Trninić, Nikola Momčilović i Viktor Fos.

Zlatnu medaljuj u kategoriji do 93 kg osvojio je Nikola Momčilović, dok je u istoj kategoriji Viktor Fos osvojio srebrnu medalju. U kategorji do 83 kg nastup su zabeležili Petar Trninić (bronzana medalja) i Janko Svetlik (četvrtoplasnirani).

Seniorski pogon kluba predstavljali su Veljko Mitrović, Nikola Đorđević, Nenad Jovanović, Nikola Krstić i Marko Radovanov. Zlatne medalje osvojili su Veljko Mitrović (kategorija do 66 kg) i Nikola Đorđević (kategorija do 74 kg).

Do bronzane medalje izborio se Nenad Jovanović (kategorija do 83 kg) dok su Nikola Krstić (kategorija do 83 kg) i Marko Radovanov (kategorija do 93 kg) bili petoplasirani odnosno šestoplasirani.

Filip Vlajić iz Kluba dizača tegova Dinamo kaže da je ovo veoma značajan uspeh.

„Od osnivanja kluba nikada nismo nastupili u ovolikom broju. Čestitao bih ekipi na velikom uspehu. Nina Pavlović (16 godina) bila je najmlađa takmičarka na celokupnom prvenstvu i uprkos toj činjenici uspela je da izbori pehar najjače kadetkinje na takmičenju. Najjača veteranka prvenstva bila je naša Tanja Kalinić dok je za apsolutno najjaču takmičarku proglašena Jovana Radovanov. Naredno takmičenje koje nas očekuje je Kup Srbije u benč presu 17. aprila u Knjaževcu, nakon čega će uslediti glavno domaće takmičenje u ovoj godini, Prvenstvo Srbije u powerliftingu u Beogradu 14. i 15.maja, gde je cilj kluba usmeren na osvajanju ekipne titule i ispisivanja novih istorijskih uspeha“, rekao je Filip Vlajić.

Prvenstvo Vojvodine organizovao je Klub disciplina „Majevica“ uz pokroviteljstvo Powerlifting saveza Vojvodine.