Kiks Bajerna, kiks Borusije u 97. minutu

Fenomenalan gol Kramarića za tišinu na Aliancu, Dortmund šokantno ispustio pobedu

Fudbaleri Bajerna odigrali su samo nerešeno 1:1 protiv Hofenhajma u 28. kolu Bundeslige, no ostaju lideri na tabeli, i to nakon neviđenog trilera u Štutgartu, gde je Borusija iz Dortmunda poklekla u 97. minutu meča – i odigrala egal u gostima na „Mercedes Benc Areni“, 3:3.

Kakav su samo meč videli navijači u najvećem gradu pokrajine Baden Virtemberg: golom Đovanija Reine u 93. minutu Borusija je povela 3:2, da bi u 97. domaći tim, na vrhuncu drame, došao do dragocenog boda u borbi za opstanak, golom Kongoanca Silasa!

Borba za titulu je umalo dobila na totalnoj neizvesnosti, no uprkos ostanku Bavaraca u vrhu niko nije siguiran u ligi kao što je Bundes. Prava uzbuđenja tek predstoje. Šest kola pre kraja ne tako sigurni Bavarci imaće, očito, izuzetno težak posao da se odbrane od naleta Borusije koja će se i te kako pitati u ovoj borbi.

U Minhenu, ekipa Tomasa Tuhela je razočarala navijače u meču koji im je došao nakon košmarne mančesterske noći i šamara od Sitija. Sve je, ipak, po Bavarce išlo svojim tokom donekle, pošto je Pavar već u 17. minutu matirao golmana Hofenhajma, no sa protokom vremena, gosti su se sve više oslobađali i pokazivali ambicije u Minhenu.

Konačno, u 71. minutu, zablistao je prekaljeni Andrej Kramarić sa majstorijom iz slobodnog udarca, za egal na „Aliancu“, koji je, uprkos navali domaćeg tima, ostao na snazi do kraja.

Pogledajte najefektniji trneutak meča, velemajstorski potez hrvatskog reprezentativca, lopta preko „zida“ i zakasnela intervensija Somera.

U pokrajini Baden-Virtemberg, davljenik Štutgart je tražio bodove spasa protiv drugog kandidata za titulu Borusije iz Dortmunda, i posle već opisanog triler finiša i došao do jednog, ali koliko samo vrednog. „Švabama“ je egal doneo ostanak u zoni ispadanja, doduše sada su na dva boda iza prvog tima „iznad crte“ Bohuma, dok su iza, u najtežoj situaciji, Šalke sa istom brojem bodova, te Herta koja drži fenjer.