Kikinda: Uoči početka nove školske godine predavanja na temu borbe protiv nasilja

KIKINDA – U Svečanoj sali Gradske kuće, u organizaciji Centra za stručno usavršavanje uoči početka nove školske godine, održana su predavanja na temu ”Borba protiv nasilja, kako izaći na kraj sa agresijom i šta raditi”.

Predavač, Branka Grahovac govorila je na temu “Prepoznajmo i pobedimo nasilje u sebi”, Biljana Lajović se bavila temom “Smanjenje nasilja – prioritet i obaveza za sve”, dok je Goran Seger predočio temu pod nazivom “Nasilje u školi – iskustva iz prakse”. Događaju su prisustvovali gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač i njegovi saradnici.

Foto: Vojvodina uživo

”Gradu Kikindi jedan od najvažnijih prioriteta je bezbednost dece i upravo iz tih razloga organizovana je besplatna tribina na temu prepoznavanja i suzbijanja nasilja u našem društvu. Vrlo je važno da na osnovu informacija koje smo dobili na ovoj tribini, lako prepoznamo početak problema, koji moramo zaustaviti na vreme kako on ne bi eskalirao. To je odgovornost svih nas, roditelja, prosvetnih radnika i predstavnika Grada Kikinde”, istakla je Valentina Mickovski, članica Gradskog veća zadužena za kulturu i obrazovanje.

Centar za stručno usavršavanje želi kroz ovu tribinu da pruži nove informacije svim zaposlenima u obrazovnom sistemu pred početak nove školske godine.

Foto: Vojvodina uživo

”Prethodna godina završena je tragičnim događajima i mi na ovaj način želimo da, zahvaljujući vrhunskim stručnjacima, prenesemo našim sugrađanima iskustva kako se na praktičan način sprečavaju konflikti. Dete nam je na vrhu piramide, a stubovi su roditelji i škola. Kada jedan stub padne nastaju problemi. Želja nam je da predupredimo posledice, da se bavimo uzrokom, što ćemo na ovakav način sigurno uspeti”, rekao je Dejan Karanović, direktor Centra za stručno usavršavanje Kikinda.

Prevencija vršnjačkog nasilja nije izolovana od prevencije ukupnog nasilja u društvu.

”Deca su samo naša refleksija, odraz našeg ponašanja i onoga što mi i kako radimo, kakve vrednosti promovišemo i živimo. Deca jako dobro vide da mi jedno pričamo, drugo radimo, a treće mislimo. I u tom haosu ona nemaju pravilan pravac ka odrastanju. Dok mi ne promenimo svoje ponašanje, vrlo teško možemo da utičemo na decu”, pojasnila je Biljana Lajović specijalista školske psihologije.

Pročitajte još: 

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.