Kecmanović predao 187. igraču sveta u Šangaju!

Nadamo se da nije ništa ozbiljno

Srpski teniser Miomir Kecmanović predao je meč prvog kola turnira u Šangaju zbog povrede kineskom teniseru Junčaoketeu Buu pri rezultatu 6:7(6), 6:2, 2:1 za domaćeg igrača.

Meč je trajao nešto preko dva sata, a Kecmanović je krajem drugog seta tražio medicinski tajm-aut, a u trećem gemu trećeg seta je odlučio i da položi oružje pred 187. teniserom sveta sa vajld-kartom.

Ovo može biti velika briga za tenisku reprezentaciju Srbije koju očekuje posao u novembru na finalnom turniru Dejvis kupa, jer je Miomir u veoma promenljivoj formi, a pritom je sada zaradio i povredu.

Velikim naporima je Miša uspeo u prvom setu da se vrati sa 0:3 na 3:3, a onda nijedna strana nije imala priliku sve do taj-brejka gde je Kecmanović uspeo da iskoristi drugu šansu i zaključi deonicu.

Odmah je na startu drugog seta bilo jasno da Srbina nešto muči, jer je bez otpora predavao svoj servis protivniku koji je ovog puta uspeo da sačuva 0:3, pa i 0:4, a nakon toga je bilo jasno da Miomir neće moći dalje.

Bu će nastaviti takmičenje, a za protivnika u drugoj rundi imaće Sebastijana Kordu, finalistu Astane.