Karatisti iz Plandišta osvojili 5 medalja na „Zlatnom pojasu“ Čačka

PLANDIŠTE – Takmičari karate kluba „Agrobanat“ Plandište proteklog vikenda nastupili su na međunarodnom turniru „Zlatni pojas“ Čačak, koji je okupio takmičare iz 19 zemalja i preko 2.000 učesnika.

Takmičenje se odvijalo na dve lokacije, prvog dana u hali „Borca“ kraj Morave, drugog dana u hali „Mladost“ na Atenici, koje su bile premale da prime ovako veliki broj učesnika, koji su ovo takmičenje iskoristili kao poslednje kontrolne pripreme za predstojeće prvenstvo Balkana koje se održava u Baru od 26 do 28maja, kao i za predstojeća domaća takmičenja za kadete, juniore i seniore.

Na ovako velikom takmičenju, karate klub je uspeo da osvoji 5 medalja, što je pokazatelj da su takmičari itekako spremni za predstojeće međunarodne nastupe koji ih očekuju.

Srebrne medalje osvojili su: Majkić Una u kategoriji pionirki 2013 godište B klasa, Mladenovski Branko u kategoriji poletaraca 2014 godište C klasa.

Bronzane medalje osvojili su: Rusić Stefan u kategoriji kadeta A klasa, Pinter Aron u kategoriji kadeta B klasa i kata tim pionira u sastavu (Majkić Una, Mladenovski Branko, Rakas Mihajlo).

Nakon završetka ovog takmičenja takmičari karate kluba Agrobanat iz Plandišta nastavljaju sa intenzivnim kako klubskim tako i reprezentativnim pripremama za predstojeća domaća i međunarodna takmičenja.