,

Karate klub Mladost najbolji klub na seniorskom prvenstvu Vojvodine

STARA PAZOVA – Karatisti KK „Mladost“ iz Nove Pazove, ostvarili su veliki uspeh na  seniorskom Prvenstvu Vojvodine održanom u subotu 02. marta u Inđiji.

Šestoro takmičara osvojilo je šest medalja u disciplini sportske borbe.

Zlatne medalje i titule prvaka osvojili su Tihonov Anja u kategoriji seniorki do 68kg, Grubić Đorđe u kategoriji seniora do 75kg i Blanuša Marko u kategoriji do 67kg. U kategoriji seniorki do 55kg Rauković Anđela osvojila je srebro, a Eraković Marija bronzu, a najstariji takmičar veteran Milorad Kostić osvojio je bronzu u kategoriji seniora do 75kg.

Sa tri zlatne, jednom srebrnom i dve bronzane medalje KK „Mladost“ je  najbolji klub na Seniorskom prvenstvu Vojvodine, uspeh kakav se ne pamti u decenijama dugoj istoriji.

Prema rečima trenera Miloša Raukovića, ovaj uspeh nije došao slučajno već je rezultat upornog i posvečenog sistematskog rada koji je za svega pet godina KK „Mladost“ od prosečnog kluba sa lepim rezultatima u dečijim uzrastima doveo među one retke u zemlji koji se mogu pohvaliti vrhunskim rezultatima u starijim uzrasnim kategorijama, uključujući i seniore.