Kakvo ludilo u Ligi šampiona: Ajntraht i Totenhem posle preokreta idu dalje

Neverovatno veče u elitnom takmičenju, Kolašinac je tragičar

Ludo veče u Ligi šampiona! Grupa D bila je objektivno najzanimljivija pred početak današnjeg dana i u potpunosti je opravdala očekivanja. Smenjivali su se Totenhem, Ajntraht, Marselj i Sporting na prva dva mesta. Svako je u nekom momentu imao rezultate koji ih vode dalje i bilo je neizvesno sve do samog kraja.

Ali na kraju – Totenhem ide dalje kao prvi, Ajntraht kao drugi, a Sporting će u Ligu Evrope! Sve je „zakuvano“ u drugom poluvremenu, u kojem su Nemci uspeli da dođu do preokreta protiv Sportinga (1:2), dok je Totenhem poravnao na Velodromu protiv Marselja, a u nadoknadi je stigao i do trijumfa (1:2).

Sporting je poveo preko Artura Gomesa u 39. minutu i delovalo je da ima sve pod kontrolom sve do 62. minuta kada je dopustio nespretan penal, koji je bez ikakvih problema realizovao Kamada.

Samo deset minuta kasnije, novi šok za sve prisutne na stadionu „Hoze Alvalade“, pošto je Kolo Muani sjajno pobegao odbrani domaćeg tima posle dodavanja Knaufa za konačan rezultat utakmice.

Olimpik je verovatno tragičar večeri. Mogao je Kolašinac da bude heroj domaćih, ali je u 88. minutu promašio nemoguće sa tri metra glavom. Prethodno je domaći tim bio u prednosti zbog gola Embembe iz drugog minuta nadoknade, dok je Lengle doneo izjednačenje u 54. minutu nakon sjajnog centaršuta Perišića. Na kraju je sve bilo potpuno tragično za domaće, jer je Totenhem u nadoknadi preko Hojbjerga postigao gol iz kontre.