Kakvo ludilo u El Klasiku! Kraljevi srušili Katalonce na Nou Kampu! Četvrta uzastopna pobeda za Real u španskom derbiju! (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida slavili su u El Klasiku! Ekipa Karla Anćelotija pobedila je Barselonu na Nou Kampu 2:1

Golove za “kraljevski klub” postigli su David Alaba u 32. i Lukas Vaskes u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Pogodak za katalonsku ekipu dao je Serhio Aguero u poslednjem minutu meča.

Zapretila je Barselona na početku. U 25. minutu je Seržinjo Dest imao veliku šansu, ali je loptu poslao iznad gola.

Vrlo brzo je stigla kazna. David Alaba je u 32. minutu doneo vođstvo Realu. Austrijanac je odlično intervenisao ispred kaznenog prostora svog tima, kada je oduzeo loptu Memfisu Depaju, a onda je pokrenuo kontru u kojoj su ga ispratili Vinisijus i Rodrigo i na kraju savladao Ter Štegena.

Pokušavala je Barsa ali ni Đerar Pike ni Ansu Fati nisu uspeli da savladaju Kurtou.

Real je stvarao nešto više šansi u drugom delu utakmice. Međutim, ni on nije mogao do novog gola.

Veliku šansu za izjednačenje u 85. minutu propustio je Serhio Aguero, koji je glavom pokušao da savlada golmana protivnika, ali je lopta otišla previsoko.

Zbog povrede je samo dva minuta kasnije utakmicu završio Vinisijus Žunior.

Pobedu “kraljeva” potvrdio je u četvrtom minutu nadoknade Lukas Vaskes, koji je pokupio odbijenu loptu.

Serhio Aguero je postigao utešni gol za domaće u poslednjem minutu (97.) utakmice.