Bilo da želite da ulepšate stambeni prostor ili se pripremate za prodaju istog, ovi korisni saveti će vam biti od pomoći.
Manje je više, jeftino može biti skupo, a preplaćeno ne mora ostavljati utisak luksuznog… Ovo važi i za uređenje enterijera kojem neke greške mogu dati izgled jeftinog.
Ukoliko uređujete enterijer ili pokušavate da prodate nekretninu, pokušajte da joj sitnicama dodate vrednost. Zapravo, neke česte greške u enterijeru čine da on izgleda jeftinije nego što jeste, ali postoje i predlozi kako da ih ispravite i svom enterijeru podignete cenu.
1. greška: Puno ukrasa
Ovo je vrlo česta greška – šare, reljefi, boje koje se ne uklapaju, mnogo svega na sve strane… Sve to čini unutrašnjost veoma jeftinom. Uklonite vizuelnu buku, smirite boje, sklonite ukrase.
2. greška: Jarke boje
Jarke boje su beznadežno zastarele. Ako imate kuhinju jarke boje, promenite joj frontove ili je prefarbajte, garnituru jarke boje tapacirajte. Ostavite jarke akcente.
3. greška: Zastarela vrata
Zastarela vrata mogu lako da unište svaki enterijer. Zamenite ih belim vratima. Čak i ako su od punog hrasta, bolja su neka obična, jednostavna, u skandinavskom stilu. Vrata će odmah učiniti vaš enterijer vizuelno skupljim.
4. greška: Nered
Ništa ne čini sobu jeftinijom od nereda. Nered je takođe vizuelna buka – svašta obešeno na zid, svašta naslagano na policama, isečci iz časopisa itd.
5. greška: Ugrađeni plakari
Malo je stvari koje čine unutrašnjost jeftinijim od ofucanih ugradnih ormana.
6. greška: Pohaban tekstil
Tekstil je nešto što vrlo često pojeftinjuje unutrašnjost i čega ćete se najlakše otarasiti. Sve zavese, stolnjaci i prekrivači koji čine unutrašnjost jeftinijom moraju nestati. Ako imate ograničen budžet, što jednostavnije i sažetije uredite stan, to će izgledati skuplje.
7. greška: Viseći luster s kuglama
Lampe takođe vrlo često pojeftinjuju unutrašnjost, i mnogi čak i ne obraćaju pažnju na to. Na primer, luster koji sa niskog plafona ide u različitim pravcima.
8. greška: Garniture ili setovi nameštaja
Trebalo bi da se odmah rešite garnitura nameštaja koji se sastoje od kreveta, ormana i dva noćna ormarića. Tako vaš enterijer izgleda kao hotel.
9. greška: Izložba i haos od tegli
Ništa ne čini kupatilo ili kuhinju jeftinijom od naslaganih tegli.
10. greška: Nedostatak stilskog jedinstva
Ako se unutrašnjost sastoji od odvojenih delova različitih stilova ili predmeta bez stila, uvek će izgledati jeftino.
11. greška: Plastične lajsne
Visoke lajsne su odavno zamenile zastarele plastične lajsne. Na primer, visoke bele MDF lajsne savršeno će se uklopiti u skoro svaki enterijer.
12. greška: Odsustvo sobnih biljaka
Nekoliko velikih sobnih biljaka u velikim saksijama doslovno će transformisati i oplemeniti vaš enterijer. To moraju biti velike i obimne biljke, a ne uobičajeni mali kaktus na prozorskoj dasci.
13. greška: Nevažne slike ili triptih ničega
Ne kupujte slike triptiha. Bolje je izabrati jedno veliko umetničko delo za centralnu sobu. Ako imate neku klasičnu sliku, uramite je i okačite na beli zid. Umetnost može savršeno upotpuniti i podići vaš stan.
Pročitajte još:
U zdravom telu zdrav duh: Četiri razloga zašto treba da meditirate svako jutro
Promeniće vam život na bolje. Meditacija je krovni izraz za različite tehnike mentalnog fokusa koje mogu pomoći u ujedinjenju tela i uma. Uključuje aspekte koncentracije, opuštenosti, svesnosti i emocionalne neutralnosti. Za mnoge ljude, to je takođe duhovno iskustvo. Meditacija se generalno smatra bezbednim načinom za poboljšanje opšteg blagostanja i može pružiti brojne koristi za fizičko i mentalno zdravlje. Ne postoji loše doba dana za meditaciju, ali postoje razlozi zašto praktičari često preporučuju meditaciju ujutru. Dobar početak dana Jutarnja meditacija postavlja osnovu za smirenost i ravnotežu za dan koji je pred vama. Pomaže u centriranju uma, upravljanju stresom i poboljšanju opšteg emocionalnog blagostanja. […]
Opširnije