Kakav šok za Junajted: Prvo „sami sebi“ poništili čist gol, a onda ga i primili u 95. minutu i izgubili!

Fudbaleri Brajtona došli su i do druge pobede u Premijer ligi ove sezone, pošto su nakon ubedljivog trijumfa na Evertonom (0:3) u prvom kolu danas naneli Junajtedu još bolniji udarac, pošto su gol za konačnu radost postigli u 95. minutu utakmice preko neverovatnog Žoaa Pedra – 2:1 (1:0)!

Može se reći da je Junajted bio značajno opasniji u prvih pola časa utakmice. Po „biblijskom“ pljusku na jugu Engleske su dve ekipe izašle na teren, a već u 12. minutu je Amad Dijalo šutirao pored desne stative.

Kazna je stigla vrlo brzo, pošto je u 32. minutu Brajton uspeo da stigne do prednosti. Dani Velbek je uspeo da na prelepu asistenciju Mitome iz peterca prosledi loptu u gol.

Mogao je Junajted da izjednači skoro u narednom napadu, ali je na kraju pošto je Rašford uspeo da smesti loptu u mrežu ipak dosuđen ofsajd na poziv iz VAR sobe. Tako se minimalnom prednošću Brajtona otišlo na veliki odmor.

U drugom poluvremenu je Junajted krenuo u ofanzivu za povratak u ovu utakmicu, a umesto toga je vrlo lako moglo da bude 2:0 za Brajton samo da je Velbek bio malo skoncentrisaniji, kada je pogodio prečku u 59. minutu.

I samo minut kasnije – gol! Amad Dialo je izbacio sjajno fintom odbrambenog igrala Brajtona, a posle odbitka lopta je završila u mreži. Asistent je bio Nusair Mazuraui.

Prosto je neverovatno kako osam minuta kasnije Junajted nije i vodio. Samo da Zirkze nije uklizao na gol-liniji, pogodak bi bio priznat. Ovako je napravio epsku glupost, zbog čega je pogodak posle VAR asistencije poništen.

Kraj meča doneo je daleko mirniji tok, a onda šok za Junajted u nadoknadi!

Može se reći da je to bio klasični „junajtedovski“ momenat iz poslednjih nekoliko godina. Posle jednog prekida, lopta je došla do Adingre, koji je sjajno prebacio na drugu stativu gde je bio Žoao Pedro, a ovaj sam nije imao problem da glavom loptu smesti u mrežu i sve to u 95. minutu…

Za pobedu i za nova tri boda, za ostanak na vrhu tabele.