logo transparend vojvodina uzivo

,

Kadeti OFK Vršca savladali Radnički 1923: Kragujevčani srećni sa 3:0

VRŠAC – Vrščani su odličnom igrom tokom svih 90 minuta zasluženo došli do druge prvenstvene pobede u najjačoj kadetskoj ligi Srbije.

Konačan rezultat nije realno merilo odnosa snaga na stadionu pod Kulom, jer da su izabranici trenera Gorana Milićevića iskoristili bar polovinu stvorenih prilika, Kragujevčani bi pretrpeli pravi debakl.

Inicijativa OFK Vršca materijalizovana je u 31. minutu kada je korner sa leve strane savršeno izveo Milosavljević, defanzivac Pastor vinuo se kroz vazduh i efektnim udarcen glavom zatresao mrežu Radničkog, 1:0.

U finišu prvog prvog dela meča viđena je prava majstorija Luke Šepecana. U silovitom prodoru driblingom se oslobodio svog čuvara, odigrao izvanredan povratni pas, Kostadinov je imao najslađi deo posla, rutinerski je zatresao mrežu nemoćnog Gvozednovića, 2:0.

U prvom napadu u drugom poluvremenu Vrščani su došli do trećeg pogotka. Vanja Pečeničić je odlično prodro po desnoj strani, pravovremeno uposlio najboljeg pojedinca meča, Kostadinova, usledio je precizan i snažan udarac, lopta je odsela u suprotnom donjem uglu gola Kragujevčana 3:0.

Činilo se da je to početak kanonade vršačkih napadača, ali prilike Kostadinova i Šepecana ostale su neiskorišćene najviše zahvaljujući najboljem igraču Kragujevčana na ovom meču, golmanu Gvozdenoviću.

OFK VRŠAC – RADNIČKI 1923 3:0 (2:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 100, sudija Nikola Bikić (Zrenjanin) 7, strelci: Pastor u 31, Kostadinov u 40. i 46. minutu, žuti kartoni: Šepecan (OFK Vršac).

OFK VRŠAC: Lazin 8, Bućkoš 8 (od 78. Živanov -), Pajović 7,5, Milosavljević 8, Šepecan 8 (od 82. D. Pečeničić -), Teči 7,5, Kostadinov 8,5 (od 81. Mladenović -), Jungić 7,5 (od 66. Milošević 7,5), Trbović 7,5, Pastor 8, V. Pečeničić 7,5 (od 73. Pelivan -).

RADNIČKI 1923: Gvozdenović 7,5, Boranijašević 6, Pušonja 6 (od 52. Slavković 6), Lukić 6, Rakićević 6, Mitić 6 (od 52. Petrović 6), Bukelić 6 (od 76. Cvetković -), Jelić 6 (od 46. Đalović 6), Pavlović 6, Vujičić 6 (od 52. Kostić 6), Perović 7.

Igrač utakmice: Stefan Kostadinov