Južnobanatski derbi u Pančevu: FK Železničar – OFK Vršac 4:2 (3:1)

PANČEVO – Fudbaleri Železničara danas su u pančevačkom Sportskom centru Mladost savladali OFK Vršac sa 4:2 (3:1). Publika, koja je uprkos hladnom vremenu pratila južnobanatski derbi, mogla je da vidi veoma dobar fudbal za ovu fazu priprema.

Odličan prvi kontrolni meč u okviru priprema za prolećni deo šampionata u Prvoj ligi Srbije dokaz je dobrog rada tokom petnaest dana žestokog tempa koji su nametnuli šef stručnog štaba Tomislav Sivić i njegovi saradnici. I Vrščani su ostavili odličan utisak. Dobro se trčalo, bilo je pravih duela, izgrađenih akcija… Bilo je i grešaka, ali videlo se da su obe ekipe na dobrom putu.

Prvim pogotkom na svoj debi utakmici u dresu Železničara Veljko Trifunović je pokazao da će biti pravo pojačanje. Na 2:0 povisio je Aleksandar Đorđević, a potom su Vrščani smanjili prednost preko Braunovića. U poslednjim trenucima prvog poluvremena gol gostiju pogodio je i drugi Željin novajlija Đorđe Šušnjar.

U drugom poluvremenu Železničar je povisio na 4:1 preko Stefana Vukoje, a konačan rezultat postavio je Kilibarda u samom finišu meča.

U petak, 27. januara, ekspedicija Železničara putuje u Antaliju gde će boraviti do 10. februara i odigrati pet kontrolnih mečeva.