Juventus se u nadoknadi „provukao“ protiv Sevilje, Bazel u finišu „okrenuo“ Fiorentinu

Odigrane su i prve polufinalne utakmice u Ligi Evrope i Ligi konferencija, a Roma, Bazel i Vest Hem, došli su do vrednih pobeda

Odigrane su i prve polufinalne utakmice u Ligi Evrope i Ligi konferencija, a Roma, Bazel i Vest Hem, došli su do vrednih pobeda.

Fudbaleri Juventusa su se „provukli“ protiv Sevilje u Torinu, gde su remizirali rezultatom 1:1. Konkretniji je bio španski tim u pohodu na gol, što su uspeli da krunišu golom u 26. minutu, kada je pogodio El Nesiri.  Prethodno je Dušan Vlahović mogao da dovede  „Staru damu“ do prednosti, ali je Bono fenomenalno reagovao.

Kako je vreme odmicalo, Juventus je bio sve konkretniji, a baš kad je delovalo da je Sevilja „osvojila“ Torino, usledilo je izjednačenje i erupcija oduševljenja. Igrao se sedmi minut nadoknade, kada je opštu gužvu i metež u šesnaestercu posle kornera iskoristio Federiko Gati i glavom pogodio mrežu, i „spasao“ Juventus poraza.

Ipak, treba istaći da je Juventus oštećen za jedanaesterac pred kraj susreta, kada je jedan fudbaler Sevilje „otvorenim“ đonom udario Rabijoa u zglob, ali to prema mišljenju arbitara to nije bilo dovoljno za kazneni udarac.

Kada je reč o drugom meču u Ligi Evrope, Roma je na domaćem terenu bila bolja od Bajera iz Leverkuzena sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Edoardo Bove u 63. minutu, što je bilo dovoljno da ekipa gospodina „Posebnog“ dođe na pola puta do plasmana u finale drugog po jačini evropskog klupskog fudbalskog takmičenja.

Ipak, i pored ovog, ne baš popularnog rezultata, utisak je da je Roma zasluženo slavila, s obzirom na to da su gosti iz Nemačke imali samo jedan udarac u okvir gola.

Što se tiče Lige konferencija, viđena su dva velika preokreta. Najveće iznenađenje viđeno je u Firenci.

Fiorentina je na svom terenu poražena od ekipe Bazela sa 2:1, iako je „Viola“ vodila na poluvremenu. Ipak, fudbaleri švajcarskog tima se nisu predavali i uspeli su da preokrenu, i to, ni manje, ni više nego u drugom minutu nadoknade. „Vila“ će tako biti na teškom zadatku u Švajcarskoj, s obzirirom na rezultat.

U drugom susretu, Vest Hem je kod kuće posle velikog preokreta slavio protiv AZ Alkmara sa 2:1. Gosti iz Holandije su imali gol prednosti posle prvih 45 minuta, ali su Benrahma i Antonio „obezbedili“ preokret „Čekićarima“.