Junajted demonstrirao silu, Gudeljeva Sevilja rutinski slavila

Kostić je upisao asistenciju i u meču 24. kola italijanske Serije A protiv Torina

Fudbaleri Juventusa  savladali su ekipu Frajburga rezultatom 1:0 u  prvom meču osmine finala Lige Evrope , a srpski reprezentativac Filip Kostić, ponovo se našao u ulozi asistenta.

„Stara dama“ iz Torina je sve vreme imala kontrolu nad dešavanjima na terenu, ali je u prvih 45 minuta izostao pogodak. Ipak, nadoknadio je to odlični Anhel Di Marija, koji je još jednom pokazao klasu u nastavku.

Igrao se 53. minut, kada je Filip Kostić dobio loptu na levom boku i gotovo „dirigovanim“ centaršutom „pronašao“ Anhela Di Marija, koji se odlično snašao, nadskočio čuvara i glavom „zakucao“ loptu u mrežu gostiju iz Nemačke.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Mančester Junajted, koji je na domaćem terenu razbio ekipu Betisa sa 4:1. Poveli su „Đavoli“ već u šestom minutu golom Markusa Rašforda, ali je do poluvremena izjedančio Ajoze Perez. Ipak, u drugom delu je Mančester demonstrirao silu i golovima Antonija, Bruna Fernandesa i Vuta Vegorsta došao na korak od četvrtfinala Lige Evrope.

Sevilja je na domaćem terenu bila bolja od turskog Fenerbahčea rezultatom 2:0, a srspki reprezentativac Nemanja Gudelj na terenu je proveo svih 90 minuta, kao i golman Marko Dmitrović.

Još jedan srpski reprezentativac, Dušan Vlahović, našao se na terenu od prvog minuta, ali ga je u 67. zamenio Federiko Kijeza.

U poslednjoj utakmici, Šahtjor i Fejenord su remizirali sa 1:1, u izuzetno zanimljivoj utakmici.

Roma – Real Sosijedad 2:0

Bajer Leverkuzen – Ferencvaroš 2:0

Sporting – Arsenal 2:2

Union Berlin – Rojal Union 3:3

Juventus – Frajburg 1:0

Mančester Junajted – Betis 4:1

Sevilja – Fenerbahče 2:0

Šahtjor – Fejenord 1:1