Jović heroj Srbije – u 96‘ za bod spasa!

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Slovenijom rezultatom (1:1) u drugom meču grupe C Evropskog prvenstva.

Heroj je bio rezervista Luka Jović koji je u šestom minutu nadoknade postigao izjednačujući pogodak i tako ostavio Srbiju u trci za plasman u nokaut fazu. Najverovatnije kao jedan od najboljih trećeplasiranih ekipa.

Sve je bilo spremno da se sa tri boda na „Alijanc areni“ jednom nogom nađemo u eliminacionoj fazi. Solidno izdanje protiv Engleza, uloga favorita i velika podrška u Minehnu su ukazivali na to.

I prvi minuti (ili možda sekunde?) samog meča su išle u tom pravcu, pre nego što su na svetlo izašli svi naši nedostaci.

Selektor Dragan Stojković je i na ovom meču odlučio da igra sa dva napadača. U startnih 11 se vratio kapiten Dušan Tadić, a ispao Sergej Milinković-Savić koji je u prvom duelu pretrčao gotovo 14 kilometara. Najviše od svih.

„Orlovi“ naredni meč igraju 25. juna od 21 čas na istom mestu protiv Danske.