Još se trese! Na današnji dan Mijatović je pogodio čuvenu prečku (VIDEO)

Prošlo je dvadeset pet godina od čuvenog meča između Jugoslavije i Holandije u osmini finala Svetskog prvenstva u Francuskoj, kada je naša reprezentacija izgubila od „lala“ rezultatom 2:1. Jedan trenutak postao je simbol te utakmice, i još uvek se prepričava – prečka koju je pogodio Predrag Mijatović.

Svetskom prvenstvu u Francuskoj. Naša selekcija bila je smeštena u grupu F sa Nemačkom, Iranom i Sjedinjenim Američkim Državama. Prošli su igrači Slobodana Santrača grupu kao drugoplasirani, iza Nemačke koja je osvojila sedam bodova.

U osmini finala smo se susreli sa Holandijom, koja je bila jedan od favorita za osvajanje prvenstva. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:0 u korist „lala“, golom Denisa Bergkampa u 38. minutu. Odmah na početku drugog dela utakmice Slobodan Komljenović je izjednačio, a onda…

Tada se dogodio jedan od najpoznatijih trenutaka u istoriji našeg fudbala.

Defanzivac Holandije Jap Stam vukao je Vladimira Jugovića u kaznenom prostoru i sprečio ga da postigne pogodak. Sudija Garcia Aranda se oglasio i pokazao na jedanaesterac.

Loptu je uzeo Mijatović. Suočio se sa Van der Sarom. Nestrpljenje je raslo. Mijatović je potrčao. Šutnuo… i pogodio prečku. Tu čuvenu prečku.

Holanđani su u trećem minutu sudijske nadoknade pobedili golom Edgara Davidsa i „otišli“ su u četvrtfinale. Suze, neverica, psovke i jedan veliki trenutak za pamćenje i prepričavanje u našem narodu. To je bio poslednji Svetski kup za generaciju predvođenu Mijatovićem, Savićevićem i Stojkovićem.

Danas mnogi šaljivo kažu da im je to najveća trauma iz detinjstva, a legenda kaže da se ta prečka još uvek trese.