Nestvarna partija srpskog reprezentativca na Božić u Americi
Nikola Jokić je posle nekoliko godina konačno dobio čast da igra za Božić u Americi, što je velika čast u NBA ligi. Za ovaj meč odabran je derbi zapadne konferencije protiv Finiksa gde je Denver slavio posle produžetka sa 128:125, a organizatori su zadovoljno trpljali ruke nakon ove odluke, pošto je odluka bila pun pogodak.
Naime, Jokić je postao tek treći u istoriji koji je imao tripl-dabl tokom Božićnog programa, a prethodno su to uspeli samo legendarni Oskar Robertson 1960, 61, i 62. godine, kao i Džejms Harden 2021. godine.
Međutim, Jokićeve brojke bile su monstruozne i on je sada vlasnik rekorda da je postigao najviše poena uz tripl-dabl za božićni program u Americi.
Jokić je uz 41 poen imao 15 skokova i 15 asistencija. Iz igre je imao 64 odsto (16 od 25, od čega za tri 2 od 4, a sa linije penala 7 od 9.
Pročitajte još:
Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.