Jaramaz i Lučić doneli osmu pobedu Trinkijeriju, ludi preokret Armanija!

Odlično veče srpskih igrača u desetkovanom kolu Evrolige

Večeras je na programu Evrolige bilo 20. kolo. Nakon što je Fenerbahče savladao Olimpijakos, pobedu su upisali i Bajern i Armani.

Bavarci su na svom terenu bili bolji od Žalgirisa rezultatom 74:65 (16:15, 18:18, 27:21, 13:11), dok je Armani nakon velikog preokreta bio bolji od Barselone na gostovanju sa 75:73 (14:14, 14:20, 26:13, 19:28).

Nakon prve četvrtine, koja je protekla u izjednačenoj borbi, u drugom kvartalu su Litvanci preuzeli inicijativu, te preko Vebstera stekli prednost. Žalgiris je imao vođstvo do samog odlaska na poluvremene, kada je tim Andree Trinkijerija, koševima sa distance stigao do +1.

U drugom delu se pak, Žalgiris ništa nije pitao. Koševima Ognjena Jaramaza, Bavarci su otvorili drugo poluvreme, dok se na poene Litvanaca dugo čekalo. Srpski tandem bio je odličan u nastavku susreta, a Lučić je koševima sa distance čuvao sigurnih +9. Na kraju Bajern je upisao osmu pobedu rezultatom 74:65 za 10. poziciju na tabeli.

Ognjen Jaramaz je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 16 poena, dok je Vladimir Lučić ubacio 12, a u timu Žalgirisa Džoš Nebo je ubacio 14, a Lukas Lekavičijus četiri manje, koliko je imao i Tai Vebster.

Pre početka utakmice u Barseloni, dodeljena je MVP nagrada Nikoli Mirotiću.

Dugo se Barselona mučila večeras. Sličan početak u Kataloniji onom u Bavarskoj, s tim što su u drugom kvartalu košarkaši Armanija bili znatno jači rival. Do odlaska na odmor, domaći tim je bio potpuno nadigran, uz sjajnu partiju Serhija Rodrigeza, koji je u prvoj delu ubacio 15 poena.

Već po povratku na parket, osam poena zaostatka, brzo su Mirotić Dejvis uspeli da neutrališu, da bi preko Laprovitole, Barsa stigla i do +4. Na drugoj strani, Rodrigez je bio potpuno zaustavljen.

Ali, u poslednjih pet minuta, usledio je još jedan preokret. Armani je uspeo da se vrati sa -7 i izjednači preko HajnsaJakubaitis je vratio prednost na strani Katalonaca, ali su onda sigurni bili Dilejni Meli, za prvu prednost Italijana u drugom poluvremenu. Hol Bentil su bili prisebni u finišu kada je ključalo na terenu, te Armaniju sačuvali vođstvo, ali Kjurik je još jednom potvrdio da igra neverovatnu partiju, pa je Barsa ostala u igri.

Na koš Dilejnija, odgovorio je Mirotić, a Meli je potom bio polovičan sa penala, pa su Katalonci pretrpeli poraz u svojoj dvorani, 75:73.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Serhio Rodrigez, sa 18 poena, dok je Malkom Dilejni dodao 15. U timu Barselone, Kajl Kjurik je ubacio 22, a Nikola Mirotić četiri manje,

Uprkos porazu, Barselona je i dalje prva, dok je Armani sada na petoj poziciji.

Zbog problema sa koronavirusom, veliki broj utakmica je odložen, pa tako večeras na terenu nije bilo ni košarkaša Uniksa.