Istorijski uspeh Sitija: Rodri pehar Lige šampiona poslao u Mančester!

Jedan gol odneo prevagu u velikom finalu, Građani po prvi put u istoriji postali šampioni Evrope

Ono što su svi osporavili Pepu Gvardioli i Mančester sitiju proteklih godina ubuduće više niko neće moći! Građani su u velikom finalu Lige šampiona na stadionu “Ataturk” u Istanbulu porazili Inter 1:0.

Neroazuri su bili ravnopravan rival dobrim delom susreta, čak i stvorili nekoliko ozbiljnih šansi, međutim sreća i umeće su bili na strani Građana.

Brojna poznata imena popunila su tribine velelepnog zdanja u srcu glavnog grada Turske. Kaka, Mario Baloteli, ali i mnogi drugi ljudi iz raznih sfera života svojim prisustvom su uveličali najbitniji meč u klupskoj fudbalskoj sezoni.

Glavni utisak sa samog starta meča bila je fenomenalna sjajna fudbalera Intera. Postavio je Simone Inzagi svoje fudbalere dosta visoko, što je Sitiju maksimalno otežavalo organizaciju napada. U takvom odnosu snaga uspeo je engleski klub da pripreti u petom minutu preko Bernarda Silve, ali je njegov udarac otišao pored stative. Odgovarao je Interu takav ritam utakmice, pa su Italijani stvorili priliku u 20. minutu preko Brozovića, ali i njegov šut je bio neprecizan.

Nekoliko napada kasnije Edersonov loš pas nije kaznio Barela, jer je njegov pokušaj otišao previše široko. Samo minut kasnije najveću priliku u prvom delu susreta zaustavio je Onana. Primio je loptu Haland izvan kaznenog prostora, krenuo u prodor, stvorio sebi poziciju za šut sa desetak metara i ipak njegov snažan udarac nije bio dovoljno precizan. Nedugo nakon njega probao je i De Brujne. To je bilo sve što smoi od Belgijanca videli tokom meča jer je nzbog povrede uskoro morao van terena, što je za Građane bio veliki peh pred nastavak. Do isteka nadoknade prve polovine duela vredan pomena je i snažan pokušaj Akanđija sa distance koji je otišao visoko preko gola.

Ne previše sadržajan početak nastavka razdrmao je Lautaro Martinez u 58. minutu. Pogrešili su protivnički igrači, Argentinac sam izbio ispred Brazilca, međutim Ederson mu je skratio ugao. Bili su ljuti igrači Intera jer je Lautaro mogao da uputi i povratni pas, ali je odlučio da bude sebičan.