Inđija nadomak Superlige, Radnički na „Čairu“ juri dva gola zaostatka!

Domaćin odoleo napadima Nišlija i na jug poneo veliku zalihu

Fudbaleri Inđije porazili su Radnički iz Niša 3:1 u prvoj utakmici baraža za popunu Superlige Srbije u sezoni 2023/24.

Ekipa trenera Dragana Šarca doputovala je u Srem u desetkovanom sastavu, bez čak pet standardnih fudbalera. To nije previše uticalo na njihov pristup igri, međutim evidentno se odrazilo na rezultat.

Inđija je taktički odigrala perfektan susret i tako upisala zaslužen trijumf.

Već nakon prve polovine prvog poluvremena domaćin je imao dva gola viška. Najpre je pogodio Dragan Radosavljević u sedmom, zatim i iskusni Slaviša Stojanović u 22. minutu. Napadao je tim iz Niša češće, međutim do poluvremena nije bilo promene.

U jeku napada Radničkog u 81. minutu viđen je novi šok, ponovo je pogodio Stojanović, koji je nedugo zatim i izašao iz igre. Nadu gostima da u revanšu mogu do preokreta vratio je Lazar Pavlović u finišu utakmice, nakon čega je njegov tim pogodio i prečku.

Utakmica koja će odlučiti da li će se Inđija vratiti u Superligu posle jedne godine odsustva ili Radnički ispasti posle jedanaest igra se u nedelju na stadionu „Čair“.