Ibrahimović pisao istoriju, ali se Samardžić raduje

Dao je Zlatan gol iz penala, ali tek posle ponavljanja, nije vredelo

Švedski napadač Zlatan Ibrahimović ušao je u istoriju Serije A kao najstariji strelac jednog gola u pomenutom šampionatu!

I to zahvaljujući igraču Udinezea Betu koji je u finišu prvog poluvremena napravio glupost i omogućio Ibrahimoviću da ponovi penal. Ibra je prethodno bio neprecizan, tačnije golman domaćeg tima mu je odbranio šut, ali je VAR imao intervenciju s obzirom na to da je Beto za nekoliko koraka ušao u kazneni prostor pre udarca.

Zlatan je iz ponovljenog pokušaja bio precizan i tako je dao gol sa 41 godinom i 166 dana. Pre njega rekord je držao Alesandro Kostakurta koji je imao 41 godinu i 25 dana u trenutku postizanja pogotka u Seriji A još u maju 2007. godine.

Gol koji je Ibrahimović postigao bio je izjednačujući (1:1), jer je Udineze prethodno poveo u 10. minutu posle asistencije Lazara Samardžića, da bi se Beto samo minutu posle Ibrinog gola iskupio i ponovo doveo crno-bele u vođstvo.

Do kraja utakmice Milan je napadao, ali dosta jalovo. To je iskoristio Udineze i golom Ehizibua u 70. minutu meča na asistenciju Udogija postavio je konačnih 3:1.

Da sve bude problematičnije, Milan je ovim porazom dao šansu Romi da ga pretekne na tabeli, ako Vučica sutra dobije u derbiju protiv Lacija. Sa druge strane, ovo je bila druga vezana pobeda Udinezea, koji je sada osmi sa 38 bodova