I u Novom Sadu razmišljaju o Superligi: RFK rutinski dobio Jedinstvo sa Uba

Nastavlja se odlična serija tima iz najvećeg grada u Vojvodini

Fudbaleri RFK Novog Sada nastavili su sa fantastičnom serijom rezultata u Prvoj ligi Srbije, a samim tim su počeli strmoglavo da se penju na tabeli i da „prete“ da bi mogli da se umešaju i u borbu za plasman u Superligu. Danas su na svom terenu savladali Jedinstvo sa Uba – 2:0 (1:0).

Ovo je bila četvrta vezana pobeda Novog Sada u drugom rangu srpskog fudbala, a interesantno je istaći da su se početkom sezone oni nalazili i na samom dnu tabele. Ipak, došlo je do promena, reorganizacije, pa RFK sada samo niže trijumfe.

Danas je posao za domaće bio relativno lak. Posle gola Kristijana Živkovića u 25. minutu za RFK, gosti su ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je „zaradio“ Andrić. U nastavku su Novosađani iskoristili brojčanu nadmoć i Živković je dodao još jedan pogodak u 76. minutu meča.

Oni su sada na petom mestu na tabeli sa 34 osvojena boda, koliko ima i Inđija na poziciji ispred uz nešto bolju gol razliku. Sa druge strane, Jedinstvo je osmo sa 27 bodova, na poslednjem mestu koje vodi u plej-of.

Podsetimo, treće i četvrto mesto na kraju plej-ofa donose borbu sa 13. i 14. timom iz Superlige u baražu za popunu mesta u najboljem po kvalitetu rangu u Srbiji.