Hrabri TSC poklekao u Londonu: I treći srpski klub poražen po identičnom scenariju

Još jedan gotovo isti scenario

Fudbaleri TSC-a poraženi su u Londonu od ekipe Vest Hema sa 3:1, u okviru prvog kola grupne faze Lige Evrope.

Još jedan gotovo isti scenario. Poveo je srpski klub, a onda u nastavku preokreti favorizovanih rivala, i pobede sa identičnih 3:1.

Hrabro je delovao tim iz Bačke Topole na svom debiju u grupnim fazama evropskih takmičenja. Uspeo je tim Žarka Lazetića i da vodi nekih 17, 18 minuta, ali to nije bilo dovoljno.

Protivnik je jednostavno značajno kvalitetniji, jači i iskusniji. Na kraju je baš ta razlika i presudila.

Kada je reč o samoj utakmici, od starta je viđeno sve ono što se i moglo donekle očekivati.

Vest Hem je ušao u meč agresivno i direktno, nastojeći da kroz posed, tačnim dodavanjima priđe golu koji je čuvao Simić.

I baš to smo i gledali tokom većeg dela prvog poluvremena. Gotovo svi fudbaleri TSC-a, većinom su bili raspoređeni na svojoj polovini, osim u slučajevima kada bi „povukli“ kontra napad, kojih, ruku na srce, nije bilo previše tokom prvih 45 minuta.

Zapretio je TSC samo u osmom minutu, kada je Jovanović dobio sjajnu loptu, upravo posle kontre koju je povukao Ifet Đakovac, i iskosa je šutirao ošto, ali samo u Fabijanskog.

U nastavku, potpuna ofanziva domaćih. Nizale su se prilike „Čekićara“, napadali su svim silama, pokušavali iz svih „oružja“, ali mreža gostiju je mirovala.

Najozbiljnija prilika za domaće viđena je u 17. minutu, kada je Ings šutirao, ali je Simić odlično odbranio njegov pokušaj.

Diktirao je i u nastavku tempo domaći sastav, ali rezultat se nije menjao. I baš u samom finišu prvog poluvremena, TSC je mogao do prednosti.

Stojić je sjajno skočio posle kornera, ali je njegov udarac glavom samo „zakačio“ prečku i završio preko gola.

To je ujedno bilo i sve za prvih 45 minuta.

A u nastavku, početak iz snova za ekipu iz Bačke Topole.

Igrao se 48. minut, kada je Petar Stanić iskoristio nepažnju Ogbone u defanzivi i oduzeo mu loptu, a potom u situaciji „jedan na jedan“ lako savladao Fabijanskog, za prednost srpskog tima.

I držao se TSC, ali je nakon 18 minuta poklekao, a Vest Hem je uspeo da realizuje pritisak, i dodđe do izjednačenja. Benrama je centrirao, Kudus je zasmetao pred golom, a lopta je od Petrovića završila u mreži Simića.

Zapretio je nakon toga Kuveljić iz kontre, ali je njgov šut sa ivice kaznenog prostora, završio u rukama Fabijanskog.

Svega dva minuta kasnije, uspeo je Vest Hem uspeo da dođe do potpunog preokreta. Ponovo je pred golom bio Kudus, koji je dobro reagovao posle kornera, i smestio loptu u mrežu.

Već nakon tog pogotka, Vest Hem je pokušao da potpuno preuzme konce utakmice, što im je i pošlo za rukom, a na kraju su uspeli da postignu i još jedan pogodak.

Igrao se 83. minut, kada je Souček dobro reagovao, i tako postavio konačnih 3:1 u korist Čekićara.

Kada je reč o stanju na tabeli posle prvog kola, Vest Hem je prvoplasiran sa 3 boda, koliko ima i Frajburg na drugom mestu, koji je bio bolji od Olimpijakosa sa 3:2.

Grčki tim je trećeplasirani zbog bolje gol razlike, dok je TSC na četvrtom mestu.

U narednom kolu, TSC će u Bačkoj Topoli, 5. oktobra dočekati ekipu Olimpijakosa od 18.45.