Haland ispisao nove stranice istorije: Više nema kluba u Engleskoj protiv kog nije postigao gol!

Prvi od dva zaostala meča Premijer lige tokom radne nedelje nije obilovao golovima, ali je zato ispisana istorija. I naravno da je to opet učinio Erling Haland.

Mančester siti je u odloženom meču 18. kola Premijer lige porazio Brentford 1:0, a jedini gol delo je upravo Norvežanina. Pogodak je poseban iz jednog razloga.

Haland do sada u PL nije postizao gol samo protiv „pčelica“ od svih ekipa protiv kojih je igrao, što je sada konačno ispravio i tako ušao u društvo Harija Kejna. Engleski napadač je dao gol protiv svakog od 32 tima sa kojima je odmeravao snage, dok je Erling to učinio protiv 21 kluba!

Prvo poluvreme možda je bilo i sadržajnije od drugog pošto su prilike imali Fil Foden, Bernardo Silva i Oskar Bob na jednoj i u dva navrata Frenk Onjeka na drugoj strani, međutim Mark Fleken i Ederson su sve uspeli da zaustave.

Tek u 71. minutu led je probijen, Hulijan Alvarez je upisao asistenciju, a Haland sa distance rešio pitanje pobednika!

Mogao je i u 80. do drugog gola, čak ga je i postigao, ali je zbog minimalnog ofsajda u kom se našao Kajl Voker pogodak poništen. Do kraja meča i Foden je još jednom bio neprecizan.

Mančester siti je ovom pobedom pretekao Arsenal na drugom mestu tabele i sada ima 56 bodova, jedan manje od lidera Liverpula. Brentford je 14. sa 25 osvojenih poena.