„Grafičar“ poražen u Krsturu

SOMBOR – Rukometaši bezdanskog „Grafičara“ gostovali su u Ruskom Krsturu, gde su u meču petog kola Treće lige Vojvodine poraženi od domaćeg „Rusina“ sa 21:25 (10:14).

Gosti su do sredine prvog poluvremena imali aktivan rezultat, međutim, do odlaska na odmor, Krsturčani su stekli četiri gola prednosti, koje su u nastavku meča rutinski sačuvali i zasluženo upisali prvu prvenstvenu pobedu i nove bodove. U dresu poraženog tima, najbolji pojedinac bio je Marko Stojanović sa pet pogodaka.
U narednom kolu, „Grafičar“ će ugostiti „Hajduk“ iz Čuruga.
Drugi naš predstavnik u ovom rangu, „Kljajićevo-Čonoplja“ ugostila je sastav Titela. Ekipa dva sela je u finišu prvog poluvremena preuzela inicijativu, samim tim i vođstvo, a na odmor su otišli sa prednošću 13:9. Ekipa je u nastavku meča nekoliko puta imala plus 7. Ipak, gosti su u finišu meča ublažili poraz za konačnih 26:24.
„PIK Prigrevica“ je prvi tim lige sa maksimalnih deset bodova, „Kljajićevo-Čonoplja“ je na drugom mestu sa šest bodova, a narednog vikenda odmeriće međusobno snage.