„Grafičar“ pobedom krenuo šampionat Treće lige Vojvodine

SOMBOR – Rukometaši bezdanskog „Grafičara“ pobedom (22:27) u Kanjiži nad „Obilićem“ iz Novog Kneževca otvorili su šampionat Treće lige Vojvodine.

Gosti su od starta meča stavili do znanja da su došli po pobedi i prve bodove. Čitavo prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri oba tima. Igralo se gol za gol sve do 25. minuta. Prvo poluvreme, Bezdanci su zaključili serijom 5:0, te na odmor odlaze sa prednošću 9:14. Drugo poluvreme „Grafičar“ startuje sa 4:1, te dolaze do osam golova prednosti (10:18). Nakon toga su sigurnom igrom meč priveli kraju. Najefikasniji igrači gostujućeg tima bili su Norbert Kele i Marko Stojanović sa po šest pogodaka. Dragojević, Redžić i kapiten Miljan Katić postigli su po tri gola. U strelce su se upisali još i Marković (2), Koril (2), te Lepolt i Ćupurdija po jedan.
Ekipa iz Prigrevice nakon startne pobede nad „Obilićem“, u subotu je slavila i na gostovanju u Titelu rezultatom 29:32. Gostujući kapiten Jovan Tadić bio je najbolji pojedinac meča sa devet golova. Ispratili su ga Lazić sa sedam i Dimić sa pogotkom manje.
„Kljajićevo – Čonoplja“ danas gostuje u Krsturu, a narednog vikenda na programu su mečevi trećeg kola. Sastaju se „PIK Prigrevica“ – „Rusin“, „Grafičar“ – „Titel“ i „Kljajićevo – Čonoplja“ – „Hajduk“ (Beška).