ZRENJANIN – Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije sinoć je osvojila srebrnu medalju na 33. Evropskom prvenstvu u Belgiji, nakon što je u dramatičnom finalnom meču poražena od reprezentacije Turske rezultatom 3:2. Reprezentaciju Srbije predvodila je kapiten Maja Ognjenović, a uz nju, kao debitant u seniorskoj selekciji, na Evropskom prvenstvu nastupila je i Zrenjaninka Aleksandra Uzelac.
Odbojkaški savez Srbije
Na osvojenom evropskom srebru Maji Ognjenović i Aleksandri Uzelac čestitao je gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura.
– Upućujem sve čestitke Maji, Aleksandri i saigračicama, kao i stručnom štabu reprezentacije, na još jednoj vrednoj medalji za našu zemlju, posle izvanrednih nastupa na Evropskom šampionatu uz koje su uživali svi ljubitelji odbojke i sporta. Vaše igre u reprezentaciji dokazuju da odbojka zauzima istaknuto mesto u velikoj zrenjaninskoj sportskoj porodici, da je uvek imala i ima talenata i kvalitetnih igračica i ponosimo se svakom vašom osvojenom medaljom -poručio je gradonačelnik Salapura
Maja Ognjenović rođena je u Zrenjaninu 1985. godine, a odbojku je počela da igra u OŠ “2. oktobar”. Trenirala je u zrenjaninskom OK “Poštar”, odakle je, kao veliki talenat, prešla u beogradsku “Crvenu zvezdu”. Osim dve olimpijske medalje – u Rio de Žaneiru 2016. godine i Tokiju 2021. godine – sa reprezentacijom Srbije osvojila je jedno svetsko i dva evropska prvenstva, a sada i tri druga i jedno treće mesto na šampionatima Starog kontinenta.
Aleksandra Uzelac rođena je u Zrenjaninu 2004. godine i ovo joj je prvo veliko takmičenje u kom je nastupila za seniorsku selekciju Srbije. Prve odbojkaške korake načinila je u OK „Bagljaš“, kod trenera Milenka Vukovića. Tri godine nastupala je za OK „Železničar“ iz Lajkovca, a od ove godine članica je kluba „Flumineze“ iz Brazila.
Pročitajte još:
Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.