Gradonačelnik Salapura uputio čestiku košarkašima, posebnu Zrenjanincu Dejanu Davidovcu

ZRENJANIN – Velik sportski uspeh ostvarili su košarkaši Srbije, osvajanjem drugog mesta i srebrne medalje na Svetskom prvenstvu na Filipinima. U finalnoj utakmici, posle velike borbe poraženi su od Nemačke rezultatom 83:77.

U sastavu reprezentacije bio je i Zrenjaninac Dejan Davidovac, koji je, tokom celog šampionata, dao značajan doprinos osvajanju drugog mesta i titule vicešampiona sveta.

Košarkašima Srbije i posebno Davidovcu, čestitku je uputio i gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura.

„Sve čestitke našim reprezentativcima, stručnom štabu na čelu s trenerom Pešićem i Košarkaškom savezu Srbije, za sve što je naš tim prikazao i uradio na Svetskom šampionatu, za srebrno odličje i plasman na Olimpijske igre u Parizu. Posebne čestitke upućujem Dejanu Davidovcu, našem sugrađaninu, koji donosi svetsku košarkašku medalju u Zrenjanin ponovo nakon više od dve decenije. Bravo Dejane, bravo košarkaši Srbije!“, poručio je gradonačelnik Salapura, podsećajući se i susreta s braćom Davidovac, Dejanom i Bojanom, tokom manifestacije „Dan košarke“ i promocije košarkaškog sporta u Zrenjaninu, prošle godine.

Podsetimo, košarkaški reprezentativci rođeni i ponikli u Zrenjaninu prethodno su osvojili medalje na Svetskom prvenstvu 2002. godine u američkom Indijanapolisu – Dejan Bodiroga i Žarko Čabarkapa tada su osvojili zlato.

Zanimljivo je da su i njih dvojica i Davidovac prve košarkaške korake načinili pod stručnim nadzorom trenera Rade Prvulova.

Dejan Davidovac rođen je 1995. godine u Zrenjaninu. Iz škole košarke “Uno Grande” prešao je u mlađe kategorije KK “Proleter”, a u sezoni 2011/12. dobio je priliku i u seniorskom sastavu kluba. Bio je i član KK “Vršac”, odakle prelazi u “Crvenu Zvezdu”, s kojom je osvojio četiri titule prvaka Srbije, tri Jadranske lige, dva Kupa Radivoja Koraća i jedan Superkup Jadranske lige. Jednu sezonu proveo je u moskovskom CSKA. Sa mladom reprezentacijom Srbije osvojio je zlato na Evropskom prvenstvu 2015. godine.