logo transparend vojvodina uzivo

,

Gradonačelnik Pančeva priredio prijem za osvajače medalja na Sportskim igrama mladih i Školarijadi

VRŠAC – Gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović priredio je prijem u Gradskoj upravi za osvajače medalja na Sportskim igrama mladih i na Školarijadi, svetskom školskom prvenstvu za učenike mlađe od 15 godina.

Na međunarodnom finalu Sportskih igara mladih 2021. održanom u Splitu (Hrvatska), Grad Pančevo je imao dva predstavnika. To su trinaestogodišnjaci Mina Kapor, prvak Srbije u tenisu, i Marko Milanović, najmlađi FIDE majstor šaha i prvak Srbije. Mina i Marko su u Pančevo doneli zlatne medalje. Marko je i na prethodna dva međunarodna finala Sportskih igara mladih osvajao prva mesta.

Pančevački đaci su na Školarijadi osvojili 6 medalja: tri srebrne i tri bronzane. Takmičenje je bilo održano od 11. do 19. septembra u Beogradu, a učestvovalo je više od 2.500 sportista iz 42 države sveta.

Pančevački đaci osvojili su u rvanju dve srebrne i dve bronzane medalje, u džudou jednu bronzanu, a u karateu jednu srebrnu medalju.

Na završnom takmičenju u rvanju u okviru prve Školarijade, nastupilo je četvoro takmičara iz pančevačkih škola. U Grčko-rimskom stilu nastupili su učenici OŠ „Đura Jakšić“, Ognjen i Stefan Todosijević.

U kategoriji do 62kg Ognjen Todosijević osvojio je srebrnu medalju a njegov brat blizanac u kategoriji do 68kg bronzanu medalju. U slobodnom stilu srebrnu medalju osvojila je Milica Sekulović, učenica OŠ „Stevica Jovanović“ u kategoriji do 50kg dok je bronzanu medalju osvojila Natalija Obradinov, učenica OŠ „Bratstvo Jedinstvo“.

U džudou najzapaženiji rezultat ostvario je Aleksa Đurović osvojivši 3. mesto u kategoriji do 63kg. U karateu najzapaženiji rezultat ostvarila je učenica Sara Žunić osvojivši srebrnu medalju u kategoriji borbi +54kg.