Fudbalerke Spartaka u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbalerke Spartaka trijumfovale su u prvom krugu kvalifikacija Lige šampiona u Danskoj. Iako nisu bile favoritkinje u odnosu na domaćina ekipu HB Koge i prvaka Finske, Subotičanke su u prvom susretu nadigrale prvaka Farskih ostrva da bi u finalnoj utakmici njihove grupe pobedile finskog predstavnika KuPS sa 2:1.

Povele su Finkinje već u 3. minutu, lopta je iz auta ubačena skoro do peterca u gužvi koja se stvorila pred golom najsnalažljivija je bila Aino Kröger koja dovodi svoj tim u vodstvo od 1:0. Samo 8 minuta kasnije Spartak dolazi do poravnanja, pošto je Doris Boaduwa bila spretna u šesnaestercu protivnica i postigal gol za 1:1. U par navrata istakla se golmanka Spartaka, Jefinija Škandro koja je sačuvala svoju mrežu u situacijama kada je protivnička fudbalerka izbila sama pred gol.
U drugom poluvremenu nešto drugačija slika na terenu, Spartak je tada preuzeo inicijativu i bio za nijansu bolji.
Bolju igru iskoristile su u 63. minuti kada je Ann Makenzi Langdok  uposlila Doris Boaduwaa koja se svojim drugim golom na utakmici donosi radost Subotičankama, 2:1.
Poslednjih deset minuta Spartak je igrao sa igračicom manje, pošto je u 80. minutu drugi žuti karton zaradila požrtvovana Mekenzijeva. Finkinje su tada preuzele inicijativu i ozbiljno pretile golu Spartaka, a bilo je i nekoliko zaista opasnih situacija. Međutim veoma požrtvovanom i pametnom igrom Spartak je sačuvao vodstvo i obezbedio plasmanu drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.
U petak 15. septembra u Kući fudbala u Nionu održaće se žreb kada će Spartak saznati ko će i biti buduće