Fudbalerke Spartaka pobedile Crvenu Zvezdu

Fudbalerke Spartaka pobedile su Crvenu Zvezdu sa 2:1 u derbiju plej ofa Super lige Srbije koji je odigran na Gradskom stadionu u Subotici u subotu 20. aprila.

Utakmica je bila veoma borbena sa velikom željom oba rivala za osvajanjem tri boda. Spartak je poveo već u 4. minutu susreta kada je Isidora Vučkovič iskoristila odličan prodor Tijane Filipović i loptu smestila u mrežu za 1:0. Spartak je u prvom poluvremenu imao priliku da udvostruči prednost, međutim nakon šuta Tijane Filipović lopta pogađam prečku.

U nastavku susreta crveno-bele su krenule agresivnije sa više prilika za postizanje gola, međutim nisu uspele da savladaju čuvara mreže Subotičanki. Veliki deo posla domaće su uradile u 72. minutu kada su pogotkom Željke Belovan povele sa 2:0. U samom finišu meča Crvena Zvezda je preko Mine Čavić smanjila zaostatak za konačnih 2:1 u korist „golubica“

Spartak: Škandro, Vučković, Belovan, Slović, Vasiliki, Kolman (75. Baka), Vago, Filipović, Ilić, Stupar, Ćirić.

Crvena zvezda: Eremić, N. Čavić, Šćepanović (58. Milović), Malijar (83. Tenkov), Žarković, Krstić, Blagojević (75. Krajšumović), Sremčević, Matejić, M. Čavić, Đorđević.