Fudbalerke Španije pobedile Englesku i osvojile titulu svetskog šampiona

Ženska fudbalska reprezentacija Španije osvojila je danas Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Sidneju pobedila selekciju Engleske rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigla je Olga Karmona u 29. minutu. Španija je mogla i do ubedljivijeg trijumfa, ali Dženifer Hermozo nije iskoristila jedanaesterac u 69. minutu.

Ženske fudbalske reprezentacije Engleske i Španije su po prvi put u istoriji igrale u finalu SP. Fudbalerke Španije su napravile veliki uspeh, pošto su po prvi put u istoriji ove zemlje osvojile svetsku titulu. Engleska je aktuelni evropski šampion.

Treće mesto osvojila je selekcija Švedske, koja je juče pobedila Australiju rezultatom 2:0.

Španska fudbalska reprezentativka Ajtana Bonmati najbolja igračica SP

Španska reprezentativka Ajtana Bonmati proglašena je za najbolju igračicu na Svetskom prvenstvu, koje je završeno u Sidneju, saopštila je danas Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).

Titulu svetskog šampiona po prvi put u istoriji je osvojila selekcija Španije, koja je ranije danas u finalu u Sidneju pobedila Englesku 1:0.

Za najbolju mladu igračicu izabrana je Salma Paraljuelo iz Španije. Zlatnu kopačku za najboljeg strelca na SP osvojila je Hinata Mijazava iz Japana, koja je postigla pet golova i imala jednu asistenciju.

Engleskinja Meri Erps osvojila je zlatnu rukavicu za najboljeg golmana na SP. Nagrada za fer-plej pripala je selekciji Japana. SP je ove godine odigrano u Australiji i na Novom Zelandu.