,

Fudbal: Odigrane pripremne utakmice, poslednja provera za Radnički i Omladinac

OPOVO – Opovački klubovi su u sredu i tokom ovog vikenda odigrali pripremne fudbalske utakmice, a za članove Druge južnobanatske lige Zapad – Radnički i Omladinac 1927, ovo je bila poslednja provera pred početak prvenstva.

Dve utakmice su odigrane u sredu, 10. avgusta. FK Radnički je u Sakulama ubedljivo pobedio FK Borac rezultatom 6:0. Strelci za Baranđane su bili Cukić (+ četiri asistencije) i Dobrić koji je bio petostruki strelac. Istog dana FK Tempo je odigrao još jedan meč sa Proleterom iz Banatskog Karlovca. Rezultat je bio 3:3 (1:1), a golove za Sefkerince su postigli Radomirović (2) i Mladenović.

Pripremne utakmice su igrane i u nedelju, 14. avgusta. FK Radnički je sa Tamišom u Farkaždinu odigrao nerešeno 2:2. Oba pogotka za Baranđane postigao je Sabo.

FK Omladinac je u Opovu izgubio od Busija 2:3. Golovima Gošića i Aleksandra Markovića vodili su Opovčani na poluvremenu 2:0. Međutim, nakon brojnih izmena i izlaska iskusnijih igrača, gosti su u nastavku meča preokrenuli rezultat.

FK Tempo je gostovao u Suvodolu gde je odigrao utakmicu sa Crvenom Zvezdom. Izuzetno zanimljiva utakmica sa osam postignutih golova. Domaćin je vodio na poluvremenu 3:0 i bio mnogo bolji rival da bi se u drugom poluvremenu razigrali Sefkerinci i meč na kraju završili nerešeno 4:4. Trostruki strelac za FK Tempo je bio Radomirović, a u strelce se upisao i Bursać.

Sakulski FK Borac je na stadionu Sveti Nikola trijumfovao nad ekipom Jugoslavije iz Jabuke rezultatom 3:2.