Fudbal: Baranđanima otvoren put do Prve južnobanatske lige

BARANDA / OPOVO – Pobedom nad neugodnom ekipom FK Proletera, FK Radničkom iz Barande je otvoren put do Prve južnobanatske lige. Do kraja prvenstva je ostalo još pet kola ali Baranđani ne bi trebalo da imaju većih problema u narednim utakmicama.

Dragan Sabo je bio strelac prvog pogotka u 40. minutu tako da je Radnički na odmor otišao sa minimalnom prednošću. U nastavku meča bilo je potrebno šest minuta da Baranđani „zatvore“ utakmicu. Prvo je u 63. minutu kapiten Dušan Dobrić duplirao vođstvo, da bi u 69. minutu, svojim drugim pogotkom Dragan Sabo postavio konačan rezultat.

FK Radnički: V.Babin, Gojčinović, D.Babin, Baić, Purić, Sabo, Dobrić, Cukić, Radojev, Rakić, Vitorović (u igru ušli: Vlajnić, Šušnjar, Rackov, Nećakov, Milovanov).

U Opovu FK Omladinac je dočekao Mundial. Pančevci su bili više nego ubedljivi i savladali domaćina rezultatom 5:1.

Rezultati 22. kola: Stari Tamiš – Mladost 1:2; Omladinac (D) – BSK Bavanište 3:4; Omladinac 1927 – Mundial 1:5; Radnički – Proleter 3:0; Budućnost – Jugoslavija 3:1

Tabela: 1. Radnički (53); 2. Budućnost (49); 3. Jugoslavija (44); 4. Proleter (38); 5. BSK Bavanište (36); 6. Mundial (36); 7. Omladinac (D) (20); 8. Mladost (20); 9. Omladinac 1927 (12); 10. Stari Tamiš (8)