FK Železničar pobedio sam sebe u Loznici

PANČEVO – Fudbalski klub Železničar iz Pančeva, posle slabijeg starta u Prvoj ligi Srbije, imao je seriju dobrih rezultata i značajnih pobeda. Navijači su taman pomislili „to je to“. Nažalost, „Želja“ je, danas, zastao u Klupcima, gde je odigran meč dvanaestog kola Prve lige Srbije.

Po jako teškom i natopljenom terenu, domaća Loznica je iskoristila sve greške ekipe iz Pančeva i zasluženo je osvojila sva tri, jako vredna boda – 2:1 (1:0). Da sve bude još tužnije, Železničar je pobedio sam sebe.

Jesu domaći fudbaleri ostavili srce na terenu, jesu se borili kao lavovi, ali da je u redovima gostujućeg tima bilo samo malo više koncentracije, u Pančevo bi otišao bar bod.

Loznica je povela u 26. minutu, posle kardinalne greške u odbrani Železničara, a da pre toga gotovo nije ozbiljnije ni pripretila. Nisu momci u plavim dresovima uspeli da se snađu po jako natopljenom terenu, na kome su bare i blato bukvalno zaustavljali loptu, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Drugo poluvreme donelo je bolje izdanje Železničara. Obeng Regan je izjednačio na vreme, u 55. minutu, a samo desetak minuta kasnije Lozničani su ostali sa igračem manje na terenu.

I kada se činilo da je Želja potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom, kada je domaći tim počeo da posustaje, mnogi su poverovali da će se dogoditi veliki preokret. Na žalost ljubitelja fudbala u Pančevu i okolini, to se nije dogodilo.

Nekoliko minuta kasnije, Loznica je, iako sa igračem manje, iskoristila još jedan veliki kiks u odbrani Železničara i postigla drugi, kasnije će se ispostaviti, pobedonosni pogodak. Domaći tim je u poslednjih dvadesetak minuta odigrao veoma dobro, nije posustajao, pa je na kraju zasluženo trijumfovao.

Posle dvanaest odigranih kola u Prvoj ligi Srbije Železničar ima skor od pet pobeda, dva remija i pet poraza.

Već u subotu, 16. oktobra, na redu je novo veliko iskušenje. U „zelenu oazu“ pokraj Peskane dolazi bivši superligaš, beogradski Rad. Utakmica počinje u 15 sati.